Wiadomości z Chorzowa

Kibice Ruchu Chorzów będą protestować przed ratuszem! Mają dość zamieszania wokół stadionu

 • Dodano: 2023-01-26 13:30, aktualizacja: 2023-01-26 16:21

Czarne chmury znów zbierają się nad Andrzejem Kotalą. Członkowie Stowarzyszenia Wielki Ruch zareagowali na ostatnie działania miasta w sprawie uszkodzonej wieży oświetleniowej na stadionie przy Cichej 6. W czwartek szykuje się protest pod Urzędem Miasta.

Uszkodzenie wieży oświetleniowej nr 2 na stadionie Ruchu Chorzów przy Cichej 6 odbiło się w mediach – nie tylko regionalnych – szerokim echem. Awaria okazała się na tyle poważna, że konieczne było zamknięcie całego obiektu, a MORiS Chorzów dostał dwa tygodnie na usunięcie wiekowej już „świeczki”. Niestety, atak zimy wydłużył ten czas o kilka dni i finalnie reflektor udało się zdemontować dopiero w środę, 25 stycznia.

Zamknięcie obiektu to cios dla Ruchu Chorzów, którego piłkarze będą zmuszeni rozgrywać mecze zbliżającej się wielkimi krokami rundy wiosennej poza Chorzowem – na obiekcie Piasta Gliwice. Ostatnie wydarzenia rozdrażniły ponad miarę i tak od dawna zdenerwowanych – delikatnie mówiąc – fanów klubu, którzy mają dość bagatelizowania konieczności budowy nowego obiektu dla Niebieskich. Szczególnie w obecnej sytuacji – Ruchowi udało się odbić i wrócić do grona najbardziej liczących się drużyn piłkarskich w Polsce.

Kibice Ruchu Chorzów z protestem przed Urzędem Miasta

Nie da się ukryć, że Andrzej Kotala i chorzowscy urzędnicy odpowiedzialni za sport nie mają dobrej passy. Prezydent Chorzowa nie od dziś odsądzany jest od czci i wiary w mediach społecznościowych. Kibice Ruchu doskonale pamiętają to, że budowa nowego stadionu na Cichej była koronnym punktem programu wyborczego urzędującego włodarza miasta. W tym czasie powstał projekt budowy, papierowa makieta nowego obiektu, jednak do konkretów nigdy nie doszło. Po pewnym czasie prezydent Chorzowa przyznał oficjalnie, że miasta na nowy stadion nie stać.

Zdenerwowani kibice postanowili po raz kolejny dać wyraz swemu niezadowoleniu i w czwartek po południu zbiorą się na chorzowskim rynku. Stowarzyszenie Wielki Ruch i Ultras Niebiescy zachęcają chorzowian do zamanifestowania swojego zdania wraz z nimi.

Od kilku dni wszyscy widzimy co się dzieje z naszym stadionem. Dzisiejsze zdjęcia rozebranej "świeczki" są jednymi z najsmutniejszych w 102-letniej historii Ruchu. Powiedzmy stanowcze NIE temu wszystkiemu, do czego doprowadziło Miasto Chorzów. Kibicu, to już naprawdę nie są żarty - tu nawet nie chodzi o nowy stadion, Ruch na dzień dzisiejszy nie ma gdzie grać w Chorzowie i nie wiadomo kiedy będzie to mógł ponownie robić – wyjaśnia Wielki Ruch.

Protest ma odbyć się w czwartek 26 stycznia o godzinie 16.00 na Rynku, tuż przed Urzędem Miasta.

Nie jest to pierwsza tego typu manifestacja organizowana przez środowisko kibicowskie. Dość przypomnieć choćby „Czarny Protest” zorganizowany 12 czerwca ubiegłego roku, tuż po tym, jak Ruchowi Chorzów udało się awansować do Fortuna I ligi w finale barażu z Motorem Lublin. Stadion na Cichej pękał w szwach, a spotkanie obejrzał komplet widzów.

Kibice Ruchu spodziewają się, że w niedalekiej przyszłości Niebieskim uda się wrócić do Ekstraklasy, a wówczas nowy obiekt stanie się praktycznie niezbędny. Stąd mobilizacja kibiców, którzy mają już dość i żądają konkretów – szczególnie w obliczu ewidentnych problemów związanych z utrzymaniem infrastruktury mocno wiekowego stadionu.

Komentarze (7)    dodaj »

 • Takie tam

  Ciągle słyszymy, że RCh to największa reklama Chorzowa. I teraz pytanie, co z tego wynika, jakie są korzyści, a jakie koszty. Co Chorzów i mieszkańcy z tego mają. Chyba wizje współczesnego świata i zasad biznesowych komuś się rozjechały.

 • ChorzówB

  List otwarty, fajnie, tylko podpisać się zapomnieli. Trochę wstyd, ciekawe kto pisał? Osobiście uważam, że poważne stowarzyszenie, którego niektórzy członkowie również pracują w Ruchu, powinno poważnie się zachowywać. Wykrzykiwanie wulgaryzmów pod czyimkolwiek adresem kojarzy się raczej z rynsztokiem.

 • AI

  Poryczeli, a potem wrócili do swoich wiosek i miasteczek. A chorzowianie mają płacić?

 • chorzowski

  Szkoda, że kibice wulgaryzmami chcą edukować dzieci. Potem będą pretensje tych inteligentnych rodziców do całego świata.

 • Chorzowianin

  Nooooo Racja,Urząd Miasta co roku kupuje akcje Ruchu.....Więc teraz kibicie wykupują te akcje i jest kilkadziesiąt milionów ma nowy stadion.I ani mru, mru na kasę z z miasta, jakim prawem miasto płaci na klub ???????????????Ni chu, chu.

 • Ciekawe

  Zdjęcie archiwalne, celowa manipulacja? Skoro stowarzyszenie jest partnerem Ruch to pewnie wszystko wie, a jeśli nie, to kiepskie to partnerstwo.

 • :)

  Zdjęcia stare. Wczoraj było ok 100 osób.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również