Wiadomości z Chorzowa

Kibice Ruchu Chorzów wchodzą na stadion bez biletów? Klub znalazł rozwiązanie

 • Dodano: 2021-09-10 11:15

Ruch Chorzów odnotował przypadki nieuprawnionego wejścia na stadion przy ulicy Cichej podczas meczów Niebieskich. Aby zapobiec takim sytuacjom, klub postanowił zmienić zasady.

Wysoka frekwencja podczas meczów na stadionie przy Cichej nie powinna nikogo zaskakiwać. Piłkarze Jarosława Skrobacza od startu sezonu radzą sobie świetnie i nie ponieśli ani jednej porażki. Wielkie zainteresowanie rozgrywkami Ruchu Chorzów dało jednak niepożądany skutek – część kibiców próbuje dostać się nad stadion bez kupionej wejściówki, chcąc zobaczyć praktycznie za darmo.

Podczas ostatniego domowego spotkania Ruchu Chorzów wykryte zostały próby wejścia na stadion nieuprawnionych do tego osób. Klub zdaje sobie sprawę z obecnego stanu infrastruktury oraz narzędzi, jakimi dysponuje. Nie usprawiedliwia to jednak w żaden sposób prób oszukiwania Ruchu i jego kibiców. Jest to zachowanie nieakceptowalne nawet w jednostkowych przypadkach – informują władze Ruchu Chorzów.

Kibice Ruchu Chorzów bez wejściówki na stadionie? Klub reaguje

Właśnie dlatego, klub zdecydował się wprowadzić kilka nowych rozwiązań, aby zakończyć tę sytuację. Już od nadchodzącego meczu z Wigrami Suwałki, który odbędzie się w następną sobotę 18 września o godz. 18.00 wprowadzone zostaną zasady wchodzenia na stadion przy Cichej 6:

 • każdy kibic musiał posiadać ze sobą ważny dokument potwierdzający jego tożsamość - dowód osobisty, paszport lub legitymację szkolną/studencką;
 • każdy kibic będzie mógł wejść na obiekt wyłącznie posiadając ze sobą kartę kibica oraz potwierdzenie zakupu - papierowe (wydrukowane przez punkt stacjonarny lub samodzielnie przy zakupie online) bądź elektroniczne (np. w telefonie);
 • w przypadku zakupu biletu bez karty kibica, wymagane będzie posiadanie wydruku, będącego dowodem nabycia wejściówki;
 • jeśli kibic posiada karnetu to również wymagane będzie okazanie wydruku jako dowód nabycia karnetu.

Ruch Chorzów informuje, że brak posiadania powyższych dokumentów spowoduje, że nie będzie można wejść na stadion.

W celu ułatwienia kibicom przejścia przez nowy proces wchodzenia na trybuny, od strony al. Bojowników uruchomiony zostanie specjalny punkt informacyjny, w którym będzie można zgłaszać swoje problemy. Punkt ten nie będzie prowadził sprzedaży biletów, ale będzie dysponował możliwością wydrukowania potwierdzenia zakupu wejściówki – informuje klub.

Takie rozwiązanie zapewne będzie powodować kolejki, stąd prośba do wszystkich kibiców, aby przychodzić na stadion wcześniej. Bramy stadionu otwierane będą już na dwie godziny przed pierwszym gwizdkiem. Na takim rozwiązaniu mają skorzystać wszyscy fani Niebieskich.

Klub pragnie z góry przeprosić za wszelkie utrudnienia, wynikające z nowych zasad. Są one jednak niezbędne, by Ruch Chorzów nie był narażany na straty. Za okazane zrozumienie przez Kibiców serdecznie dziękujemy – informuje Ruch Chorzów.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Rentner

  Jo jada na szpil z Hutnikiem...

 • ... .

  Ale żeby kibice w ten sposób okradali Ruch. Szok... A teraz nazwijmy ich pseudokibicami i po sprawie. Przecież jak demolują miasto, kradną itd. tak właśnie robimy. Proste, tak?...!

 • karlus ze Hugobergu

  zasztopujcie te dzury we płocie i bydzie po problemie i trocha sztachyldratu tysz by sie kajniykaj przidało!

 • Kolumb

  To narzecze z lewobrzeżnej Rawy?

 • żymła z bajlagom

  kolumb tyś napewno gorol i niy poradzisz spokopić hehe

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również