Wiadomości z Chorzowa

Kibice Ruchu Chorzów zawiesili bojkot! Wracają na stadion przy Cichej 6

  • Dodano: 2019-10-10 14:15

Kibice Ruchu Chorzów zawiesili, trwający od lipca, bojkot klubu! Podczas sobotniego meczu Niebieskich z Ruchem Zdzieszowice ponownie pojawią się na trybunach przy Cichej 6.

Bojkot kibiców Ruchu Chorzów przyniósł efekt

Bojkot przyniósł efekt, więc kibice Ruchu Chorzów wracają. W sobotę, po raz pierwszy w tym sezonie, będą wspierać ukochaną drużynę na własnym stadionie. O tym, że jest to prawdopodobny scenariusz pisaliśmy tydzień temu.

- 10 miesięcy rozmów, spotkań i pracy, której gołym okiem nie widać, przyniosło efekt w postaci spełnienia większości postulatów, z którymi startowaliśmy rozpoczynając bojkot. Mamy poczucie, że był on potrzebny i pokazał, że bez nas to wszystko nie ma sensu – czytamy w oświadczeniu kibiców z grupy Ultras Niebiescy.

Fani Niebieskich zawarli umowę z akcjonariuszami i zarządem klubu

Kibice dodają, że dzięki bojkotowi udało się wynegocjować szereg zmian w Ruchu Chorzów, spisanych w formie listu intencyjnego pomiędzy akcjonariuszami, zarządem klubu a kibicami. Podkreślają, że są to równocześnie warunki zawieszenia bojkotu oraz powrotu na trybuny stadionu przy Cichej.

- Począwszy od dymisji prezesa Chrapka, który ma być również w najbliższym czasie usunięty z Rady Nadzorczej, do której powołanych zostanie dwóch przedstawicieli kibiców. Nie ma już w Ruchu Janusza Patermana oraz Marka Mandli, co również było nienegocjowalnym warunkiem kibiców. Ponadto do zarządu zostanie powołana osoba, która uzyskała przychylność kibiców. Piłkarze oraz sztab szkoleniowy pierwszej drużyny na dzień podpisania listu intencyjnego mają mieć całkowicie uregulowane wypłaty. Dodatkowo, począwszy od 30 października, pracownicy, zawodnicy, trenerzy, podwykonawcy Ruchu nie mogą mieć zaległości przekraczających jednego miesiąca – wylicza profil kibiców Cicha6.com.

Nową osobą w zarządzie klubu może być Seweryn Siemianowski, były piłkarz Niebieskich i dyrektor sportowy UKS Ruch Chorzów. Według nieoficjalnych informacji właśnie on ma zostać nowym prezesem klubu.

Kibice Ruchu Chorzów zamierzają pilnować i pomagać 

Kibice Ruchu Chorzów dodają, że zależy im na trwałej poprawie sytuacji finansowej, organizacyjnej i sportowej klubu. Zamierzają oni także przeprowadzić niezależny audyt Ruchu i regularnie spotykać się z akcjonariuszami niebieskiej spółki. Zaznaczają, że będą pilnować czy zapisy listu intencyjnego są przestrzegane, a w razie odstępstw od tej umowy bojkot zostanie wznowiony.

Fani Niebieskich deklarują także swoją pomoc w funkcjonowaniu klubu. Zamierzają szukać potencjalnych sponsorów i partnerów oraz tworzyć dobry PR wokół Ruchu Chorzów. Zapowiadają również masowy zakup biletów i klubowych gadżetów, co na pewno poprawi sytuację finansową Niebieskich. Klub z tej okazji przygotował promocję - czteropak, czyli cztery mecze w cenie trzech.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Gratiana Passer

    Super. To i może czynnie kibice Ruchu włączą się w ogólną działalność na rzecz Miasta. Dużo tam młodzieży a mnie się marzy aby Chorzów został najpiękniejszym miastem Polski i zyskał tytuł jakiś fajny typu Miasto przyjazne mieszkańcom itd. Nie wspomnę o najbardziej zielonym mieście. Kurcze cholernie jestem tu ambitna. Choć awantur chronicznie nie cierpię. Jednak dobrze się czyta pozytywy gdy młodzież ma cele cele i jakieś fajne hobby, zajęcia a nie tylko szarówka i harówa :( brawo.

  • NieRuch

    Himalaje naiwności - pokaż jedno miasto, w którym kibole wnieśli cokolwiek pozytywnego do przestrzeni publicznej. Oczywiście nie mam na myśli takich drobiazgów jak wandalizm, zakłócenia porządku, narkotyków, pobić, wymuszeń, zabójstw.

  • Joo

    @NieRuch: nie odczytałeś ironii w poście P. Gratiany?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.