Wiadomości z Chorzowa

Klinika stomatologiczna - jakie usługi oferuje?

  • Dodano: 2022-10-31 07:15, aktualizacja: 2022-10-31 07:21

Stomatolog nie należy do ulubionych lekarzy, jednak regularne wizyty profilaktyczne mogą nas ustrzec przed trudniejszym leczeniem i wiążącymi się z tym wydatkami. Wybierając lekarza, warto pamiętać, że klinika stomatologiczna to miejsce, które oferuje duży wybór lekarzy specjalistów i usługi z różnych dziedzin stomatologii. Na co zwrócić uwagę?

Wybierając stomatologa, często decydujemy się na wizytę w gabinecie, który oferuje leczenie stomatologiczne w podstawowym zakresie. Warto jednak pamiętać, że szerszy zakres usług oferuje klinika dentystyczna. Na co możemy liczyć? 

Klinika stomatologiczna oferuje szeroki zakres usług

Choć profilaktyka to podstawa, czasem potrzebujemy specjalistycznego leczenia, a gabinet stomatologiczny, który do tej pory odwiedzaliśmy, oferuje wąski zakres usług. W takiej sytuacji warto skorzystać z oferty kliniki stomatologicznej, która oferuje usługi z różnych dziedzin stomatologii. W ofercie jest m.in. stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, leczenie ortodontyczne, protetyka, czy usługi z zakresu chirurgii stomatologicznej. Wykwalifikowani lekarze gwarantują indywidualne podejście, a leczenie w znieczuleniu miejscowym zapewnia komfort psychiczny w czasie wizyty. Również dzieci mogą liczyć na leczenie w przyjaznej atmosferze, ponieważ stomatologia dziecięca jest tutaj na najwyższym poziomie. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie: https://villanova.pl/

Implanty zębów – dlaczego warto?

Brak zębów, szczególnie w przednim odcinku łuku zębowego, nie wygląda estetycznie i negatywnie wpływa na pewność siebie. Zaburza też funkcje żucia. Rozwiązaniem są implanty zębów, które przywracają piękny uśmiech. Wbrew pozorom nie jest to bardzo inwazyjny zabieg, a często nawet mniej niż usunięcie zęba. Implant to niewielka tytanowa śruba, która zastępuje brakujący korzeń zęba. Implant i przymocowana do niego korona protetyczna tworzą pełny ząb. Za pomocą implantów można odbudować pojedynczy ząb lub całe uzębienie. Wszczepienie implantów przeprowadza się na jednej wizycie w znieczuleniu miejscowym. Implantologia to świetna alternatywa dla protez. Dzięki implantom możemy szybko przywrócić estetyczny wygląd twarzy i poprawić swój komfort psychiczny. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: https://elektoralna.pl/uslugi/implantologia/

Ortodonta dla dorosłych i dzieci

Wada zgryzu to problem, z którym zmagają się nie tylko dzieci, ale i dorośli. Profilaktyka ortodontyczna u dzieci pozwala ocenić układ zębów i kości szczęki oraz powstrzymać rozwój wad zgryzu. Na wizytę warto zgłosić się około 6 roku życia dziecka, ponieważ wczesne wdrożenie leczenia ortodontycznego pozwoli uniknąć problemów w przyszłości. Zaniedbanie tego problemu w dzieciństwie sprawia, że wielu dorosłych zmaga się z wadami zgryzu. Nie oznacza to jednak, że musimy zmagać się z krzywym zgryzem do końca życia. Aparat ortodontyczny można założyć w każdym wieku i już w ciągu 18-24 miesięcy cieszyć się prostymi zębami i pięknym uśmiechem. 

Wyróżniamy:

  • Aparaty ruchome – nie są przymocowane do zębów na stałe, są więc przystosowane do samodzielnego zakładania przez pacjenta. Stosuje się je u dzieci i młodzieży, ponieważ ich kości wciąż się rozrastają i łatwo je modyfikować. Nawet nie nosząc aparatu na stałe przymocowanego na zębach, można więc osiągnąć oczekiwany efekt. Czas i skuteczność leczenia aparatem ruchomym zależy od rodzaju wady, wieku pacjenta i współpracy z lekarzem. Niestosowanie się do zaleconego przez ortodontę czasu i sposobu noszenia aparatu może znacznie wydłużyć leczenie. 
  • Aparaty stałe – składają się z różnego rodzaju zaczepów i za pomocą specjalnego kleju są przymocowane do zębów na stałe. Dzięki temu, że wywierają ciągłą siłę na zęby przez cały okres leczenia, przynoszą oczekiwane efekty niezależnie od współpracy pacjenta. 

Leczenie stomatologiczne – co warto wiedzieć?

Choć profilaktyka pozwala uniknąć wielu problemów, bardzo często dopiero ból zęba skłania nas do wizyty u dentysty. Nie warto jednak zwlekać, ponieważ stomatologia zachowawcza, czyli podstawowe leczenie w stomatologii ma na celu zapobieganie i leczenie próchnicy, czyli najczęściej występującej choroby zębów. Do jej powstawania przyczynia się płytka nazębna, która składa się z resztek pokarmowych i bakterii odkładających się na zębach po każdym posiłku. Wystąpienie plam próchnicowych pozwala na zastosowanie fluoryzacji, z kolei przy ubytkach tkanek twardych zęba stomatolog usuwa zmienione tkanki i wypełnia ubytek specjalnym materiałem. W przypadku zainfekowania bakteriami wnętrza zęba stosuje się leczenie kanałowe, czyli endodoncję. Polega to na usunięciu z komory i kanałów korzeniowych zainfekowanych i martwych naczyń krwionośnych oraz nerwów. Kanały zostają poszerzone i odkażone, a następnie wypełnione specjalnym materiałem. Aby na bieżąco kontrolować stan swoich zębów, warto odwiedzać stomatologa co 6 miesięcy. Pozwoli to uniknąć przykrych niespodzianek oraz wielu poważnych chorób, które mogą być spowodowane stanem zapalnym w jamie ustnej. Zdrowe zęby i dziąsła wpływają bowiem na stan całego organizmu.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.