Wiadomości z Chorzowa

Kolejni chorzowscy policjanci przeszli na emeryturę

 • Dodano: 2023-02-09 06:30, aktualizacja: 2023-02-09 06:41

Luty to okres wzmożonych przejść na emeryturę wśród policjantów.

Na przełomie minionego tygodnia ze służbą pożegnało się kilkunastu chorzowskich mundurowych. Wśród nich byli policjanci z komendy oraz komisariatów.

12 chorzowskich policjantów przeszło na emeryturę na przełomie ostatniego tygodnia

Z tej okazji została zorganizowana uroczysta zbiórka, której przewodniczył Komendant Miejski mł. insp. dr Grzegorz Matuszek. W spotkaniu poza policjantami i pracownikami cywilnymi uczestniczył Prokurator Rejonowy w Chorzowie dr Cezary Golik oraz Prezes Stowarzyszenia Chorzowskich Emerytów Wiesław Horyń. Choć na co dzień każdy z policjantów wykonywał inne obowiązki, razem stanowili istotny element w funkcjonowaniu chorzowskiej Policji. Do grona policyjnych emerytów dołączyli m.in.:

 • mł. insp. Wojciech Nowakowski - Komendant Komisariatu Policji I w Chorzowie. Tę zaszczytną funkcję pełnił od 2019 roku. Pracę w policji rozpoczął w 1992 roku. Przez cały okres służby związany był z Chorzowem.
 • asp. szt. Małgorzata Bilik – Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. Służbę rozpoczęła w 1994 roku.
 • asp. szt. Rafał Budniewski – Naczelnik Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Chorzowie. Swoją przygodę z policją rozpoczął w 1994 roku.
 • podkom. Damian Malczewski – z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. Pracę w policji rozpoczął w 1998 roku.
 • asp. szt. Mateusz Rydel – z Wydziału Kryminalnego  Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. Do służby w Policji został przyjęty w 2006 roku. Od początku służył w Chorzowie.
 • asp. szt. Krzysztof Biskupek – Dyżurny z Komisariatu Policji II w Chorzowie. Służbę rozpoczął w 1993 roku.
 • asp. szt. Michał Duda – z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. Przygodę z mundurem rozpoczął w 2000 roku.

Dla każdego policjanta przejście na emeryturę to z pewnością niełatwa decyzja, stanowiąca moment zwrotny w życiu. Nowym emerytom życzymy spełnienia marzeń oraz wielu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

Komentarze (1)    dodaj »

 • No

  A inni po 40 latach pracy muszą dorabiać do marnej emerytury

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również