Wiadomości z Chorzowa

Kolejni pijani kierowcy w rękach chorzowskiej drogówki

  • Dodano: 2022-10-21 06:00, aktualizacja: 2022-10-21 06:20

Dwie godziny wystarczyły policjantom chorzowskiej drogówki aby zatrzymać 3 kierujących, którzy wsiedli „za kółko” pod wpływem alkoholu. Dwóch z nich będzie odpowiadać za popełnienie przestępstwa. Trzeci z mężczyzn odpowie za wykroczenie.

W miniony wtorek w godzinach popołudniowych mundurowi na terenie miasta badali trzeźwość kierujących.

Wyrywkowe kontrole w kilku miejscach Chorzowa przyniosły efekt

Około godziny 17:05 został zatrzymany pierwszy nietrzeźwy. Jak się okazało 41-letni mieszkaniec Katowic kierował volkswagenem mając w wydychanym powietrzu ponad 0,6 promila. Około godziny 18:40 w tym samym miejscu i ci sami policjanci zatrzymali drugiego mężczyznę. Tym razem był to 38-letni mieszkaniec Świętochłowic. Badanie alkomatem wykazało 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Nieodpowiedzialny mężczyzna na dodatek nie posiadał uprawnienia do kierowania pojazdami, a termin badania technicznego w jego pojeździe upłynął. W międzyczasie drugi patrol drogówki zatrzymał kierującego po użyciu alkoholu. Pomiar wykazał niespełna 0,5 promila alkoholu u 55-latka z Chorzowa. Początkowo obecność alkoholu w wydychanym powietrzu tłumaczył zjedzeniem 4 cukierków i czekoladowego batonika.

Od początku roku w Chorzowie policjanci zatrzymali 107 kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości. Kolejnych 41 kierujących znajdowało się w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali 57 osób wsiadających za kierownicę pod wpływem środków odurzających.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również