Wiadomości z Chorzowa

Kolejny etap prac na 3 Maja. Utrudnienia już od czwartku 7 października

  • Dodano: 2021-10-05 10:15

MZUiM Chorzów wchodzi z kolejny etap modernizacji torowiska tramwajowego na ul. 3 Maja. Szykują się nowe utrudnienia dla kierowców.

Jak wynika z informacji Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie już od godziny 12.00 w czwartek 7 października kierowcy muszą się spodziewać kolejnych, sporych utrudnień  w centrum miasta. Dlaczego? Wówczas wdrożony zostanie kolejny etap prac związanych z przebudową torowiska tramwajowego w ciągu ul. 3 Maja. Inwestorem w tym przypadku jest spółka Tramwaje Śląskie S.A.

Na 3 Maja kolejny etap remontu torowiska tramwajowego

Roboty drogowe dotkną tym razem skrzyżowania ulic 3 Maja i K. Miarki. Co to oznacza? Zamknięcie dla ruchu pojazdów fragmentu jezdni ulicy Miarki przyległy do ul. 3 Maja wraz częścią skrzyżowania ulic 3 Maja i Miarki, na której położone jest torowisko tramwajowe.

Skrzyżowaniem ulicy 3 Maja z ulicą Miarki oraz skrzyżowaniem ulicy Miarki z ulicami Pudlerską, Łagiewnicką i Mariańską (rondo) wyznaczony zostanie objazd prowadzony ulicami Mariańską, Janasa i 3 Maja – informuje MZUiM Chorzów.

Jak długo kierowcy będą musieli zmagać się z utrudnieniami? Zakończenie tego etapu prac potrwa kilkanaście dni i planowane jest do listopada tego roku.

Wprowadzona zmiana organizacji ruchu uwzględniona zostanie w nawigacji Waze.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Krzysztof Pawlik

    R ównież jestem mieszkańcem ulicy 3 Maja i w pełni popieram fatalny stan prowadzenia prac remontowych. Przy pomniku J. Ligonia, na rogu cmentarza nowo położony chodnik ma szerokość 80cm, co nie jest zgodne z przepisami. Ale ktoś tą robotę chyba "odbierał".... Powolny tryb prowadzenia prac powoduje zanik życia w rejonie ul. # Maja, ulica po prostu "umiera".....

  • WZ

    Jeszcze nigdy nie widziałem takiej komedii. Mieszkam na 3 maja i bywały miesiące że nie było ani jednego pracownika. Z zawodu jestem budowlańcem. Pracuje jako kierownik budowy. Gdybym odstawiał taką komedie dawno by mnie ściągnęli.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również