Wiadomości z Chorzowa

Kolejny odcinek 3 Maja otwarty dla ruchu w obu kierunkach. Prace drogowe dobiegają końca

 • Dodano: 2022-08-12 11:00

Kierowcy odetchną z ulgą – w czwartek 11 sierpnia władze miasta zdecydowały się wznowić ruch dwukierunkowy dla pojazdów na kolejnym odcinku ulicy 3 Maja.

Powoli kończy się spędzający sen z powiek kierowcom w Chorzowie generalny remont ulicy 3 Maja. To najbardziej newralgiczny ciąg komunikacyjny w mieście, a na zakończenie remontów w tej okolicy chorzowianie czekają bardzo długo. Mowa o mierzącym dwa kilometry odcinku, na którym miała miejsce modernizacja torowiska tramwajowego, remont drogi, stworzenie nowych chodników i ścieżek rowerowych, a także wymiana oświetlenia.

Prace w tym miejscu miały zamknąć się z końcem ubiegłego roku, ale doszło do znaczącego opóźnienia (przypominamy, że drogowcy rozpoczęli budowę w listopadzie 2019 roku). UM Chorzów zapewnia jednak, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to remont w tym miejscu uda się zamknąć z końcem tego roku. Przedsięwzięcie w porozumieniu ze spółką Tramwaje Śląskie kosztowało ponad 70 milionów złotych.

Kolejny odcinek 3 Maja dostępny dla ruchu kołowego!

Zastępca prezydenta Chorzowa poinformował wczoraj na Facebooku o otwarciu kolejnego fragmentu drogi dla ruchu kołowego.

Dziś (11 sierpnia – przyp. red) po godzinie 17.00 wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy w ciągu ulicy 3 Mają na odcinku między ulicami Floriańską i Janasa/Styczyńskiego. W dalszym ciągu, na tym odcinku 3 Maja,  będą realizowane prace wykończeniowe na chodnikach. To kolejny etap tej inwestycji, który przestaje być uciążliwy dla kierowców – informował Marcin Michalik.

W komentarzach mieszkańcy dopytują o nasadzenia drzew, o których mowa była już kilka miesięcy temu. Wiceprezydent zapewnia, że roślinność, która ma obniżać temperaturę powietrza i nawierzchni na tym odcinku ma pojawić się jesienią.

Komentarze (4)    dodaj »

 • chorzowianin

  Ludzie już zapomnieliście jak 3 Maja wglądała, dajcie im jeszcze trochę czasu, warto. Będzie super, nie na wszystko Tramwaje Śląskie mogą zaradzić z wykonawcami tak bywa. Pozdrawiam

 • Leni 234

  Jakby nie patrzec czego by sie nie chwycili to tylko porazka.Tlumaczenie,ze doszlo do wydluzenia terminu zakonczenia remontu ul.3-go Maja w Chorzowie bylo spowodowane wystapieniem nieprawidlowosci w planach dotyczacych infrastruktury drogowej m.innymi kanalizacji elektrycznej ,gazowej i mediow telekomunikacyjnych.Kto w to uwierzy,-poprostu wmawia sie nam KIT.Jakby wykonawca remontu dbal o dotrzymanie terminuow to nie byloby takiego opoznienia.Na poczatku 2019 roku jak sie wzieli za robote to po paru tygodniach mozna bylo zauwazyc ilu pracownikow bylo na budowie.No tak jaki kraj taki...........obyczaj.

 • m-c

  Padam na twarz z wrażenia, przed nieudacznikami planowania, zarzadzania i wykonania.Życząc dobrego samopoczucia, pozdrawiamy.Będziemy pamiętać w czasie wyborów o naszych "orłach" !

 • rena

  Przy parlamentarnych też pamiętaj o rządzącej mafii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również