Wiadomości z Chorzowa

Kolejny pirat drogowy zatrzymany przez chorzowską grupę SPEED

  • Dodano: 2020-06-26 06:15, aktualizacja: 2020-06-26 06:27

Za nami kolejny miesiąc działań grupy „Speed”. Jej nadrzędnym zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo na drogach i zdecydowane reagowanie na wszelkie przejawy agresywnych i nieodpowiedzialnych zachowań w ruchu drogowym.

Ta specgrupa codziennie skutecznie walczy z piratami drogowymi. Wczoraj na Katowickiej zatrzymali kolejnego pirata, który pędził ponad 100 km/h w terenie zabudowanym.

Policjanci z grupy "Speed" zwalczają agresywne zachowania na drogach

Jednym z jego przejawów jest znaczne przekraczanie prędkości, które może być zagrożeniem dla innych. Stróże prawa stanowczo reagują na takie wykroczenia, o czym przekonał się kierowca osobówki z zamieszczonego zdjęcia. 32-letni kierowca hyundaia, w Chorzowie na ul. Katowickiej przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h terenie zabudowanym. Mieszkaniec Rudy Śląskiej został ukarany mandatem karnym oraz zatrzymano mu prawo jazdy za popełnione wykroczenie.

Grupy "Speed" działają w całym kraju. Do służby kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane, z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni stróże prawa zdecydowanie reagują na wszelkie przypadki łamania prawa na drodze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.