Wiadomości z Chorzowa

Kolejny tir zapełniony! Chorzów na rzecz Tarnopola i Ukrainy

  • Dodano: 2022-03-02 09:45, aktualizacja: 2022-03-02 12:48

Zbiórka darów dla Ukrainy w Chorzowie rozpoczęła się w minioną sobotę. Aktualnie skompletowanych zostało już ponad 60 palet pełnych najpotrzebniejszych rzeczy.

Zebrane przeczy trafią do Tarnopola

Rozmiary akcji już teraz przeszły najśmielsze oczekiwania, dlatego wszelkie dary zbierane w Centrum Integracji Międzypokoleniowej składowane są następnie w centrum logistycznym na Niedźwiedzińcu, gdzie oczekiwać będą na wyjazd do Ukrainy. Dzięki uprzejmości firm ArchiDoc SA oraz Rhenus Office Systems akcja miejska może być prowadzona na taką skalę. 

- Dary wciąż do nas napływają, dlatego spodziewamy się że do piątku ta liczba załadowanych palet jeszcze znacznie się powiększy. Akcję na tak szeroką skalę możemy prowadzić dzięki uprzejmości firm, które na terenie Chorzowa mają swoje ogromne hale - mówi Marcin Michalik, Wiceprezydent Chorzowa

Wszystkie posegregowane w Centrum Integracji Międzypokoleniowej dary, trafiają na teren firmy Archidoc, która zdecydowała się wesprzeć logistycznie miejską akcję i zaoferowała swoją powierzchnię magazynową. Pracownicy firmy profesjonalnie przygotowują dary do wysyłki. Kiedy tylko uzyskane będą wszystkie potrzebne pozwolenia, transport ruszy do Ukrainy, a dokładnie do Tarnopola - miasta partnerskiego Chorzowa.

Kolejny tir zapełniony! Chorzów na rzecz Tarnopola i Ukrainy / fot. UM Chorzów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również