Wiadomości z Chorzowa

Komendant Miejski Policji w Chorzowie po 26 latach rozstaje się z policyjnym mundurem

 • Dodano: 2020-04-20 08:15, aktualizacja: 2020-04-20 07:10

Po 26 latach służby Komendant Miejski Policji w Chorzowie młodszy inspektor Robert Łuszcz rozstaje się z policyjnym mundurem. Niestety z uwagi na obecną sytuację dotychczasowy szef chorzowskich mundurowych nie mógł pożegnać się osobiście, dlatego wystosował adres okolicznościowy skierowany do wszystkich policjantek, policjantów oraz pracowników cywilnych chorzowskiego garnizonu.


Po 26 latach służby w Policji, z policyjnym mundurem żegna się dotychczasowy Komendant Miejski Policji w Chorzowie  mł. insp. Robert Łuszcz, który chorzowską jednostką kierował bezmała 4 lata. Był on osobą cenioną za działalność na rzecz poprawy bezpieczeństwa w mieście oraz za uspołecznianie działań chorzowskiej Policji. 


Młodszy inspektor Robert Łuszcz służbę w Policji rozpoczął w lutym 1994 roku w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach. Od 1995 roku w Komisariacie II Policji w Katowicach pełnił obowiązki na stanowiskach dzielnicowego i detektywa. W 2004 roku rozpoczął służbę w nowo utworzonej komórce organizacyjnej ds. przestępczości samochodowej. W 2005 roku został Zastępcą Naczelnika Sekcji Kryminalnej w Komisariacie II Policji w Katowicach. Po trzech latach został Zastępcą Naczelnika w Wydziale do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. W 2010 roku objął stanowisko Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie, a w 2012 został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Gliwicach. W styczniu 2014 roku wrócił do Katowic i objął stanowisko zastępcy komendanta miejskiego. W czerwcu 2015 roku Śląski Komendant Wojewódzki powołał go na stanowisko pierwszego zastępcy, gdzie zgodnie z podziałem kompetencji nadzorował pracę służb pionu prewencji, ruchu drogowego i sztabu policji. Od października 2016 roku był Komendantem Miejskim Policji w Chorzowie.


Życzymy odchodzącemu Komendantowi przede wszystkim zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń oraz kolejnych sukcesów zawodowych. Niech nadchodzące lata obfitują w spokój oraz dalszą realizację celów, pasji i życiowych marzeń.

Komendant Miejski Policji w Chorzowie po 26 latach rozstaje się z policyjnym mundurem

Komentarze (17)    dodaj komentarz »

 • Kk50

  Nie rozumiem jaki cel maja ci co maja cos do powiedzenia, sprobuj tego chleba i wowczas osadzaj, po drugie , jezeli tacy zli to po uj biegniesz tam po pomoc?. Wszystkiego dobrego na emeryturze.

 • Wojciech

  Pracowałem z Panem w ZIZ Powodzenia

 • Yo

  Każdego psa mniej to dobra wiadomość.

 • Bog67

  A mnie swego czasu po 26 latach pracy w Konstalu wy... z pracy. Nazwisko tego Managera pamiętam ale nie podaje... RODO

 • Chorzowianin

  W Chorzowie już nigdy nie będzie tak, jak było za czasów Pana Komendanta...to była odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Wielka szkoda....Życzę powodzenia i wszystkiego dobrego!!!

 • 123

  Napewno nie bedzie tak samo , inny komendant w czasie pandemi nie naklei na swoich drzwiach kartki z napisem zakaz wstepu.

 • XYZ

  A ktoś ma jakieś dowody na to, że to Komentant tę kartkę na drzwiach wywiesił? Bo ja uważam, że to był bardzo głupi żart. Poza tym, co ma piernik do wiatraka i kartka wywieszona na drzwiach do wykonanej przez Pana Komendanta pracy...

 • Ll

  ale po co takie ceregiele

 • Prezes

  Wszystkiego dobrego.Na emeryturze.

 • Niepokorny

  Dobra wiadomość dla mieszkańców Chorzowa, chorzowskich policjantów oraz Policji. Szkoda, że tak długo trzeba było na tą chwilę czekać

 • Niepokorny

  Gratulacje Panie Komediancie za odważną decyzję.

 • Wiga

  A ja po 40 latach roboty, 1800 zł brutto niby emerytury! Hańba i gańba!

 • Blockchain

  Za te 40 lat obijania sie powinni ci dać 600 brutto. Do Policji bys sie nie nadawał bo tam skomlących użalaczy chyba nie biorą. Każdy jest panem swojego losu. Rusz d bo pieniądz wszędzie leży na ulicy.

 • Pan X

  A kto ci zabronił pójść do Policji pracować? Przerobiłbyś 26 lat i poszedłbyś na emeryturę. A tak sam sobie jesteś winny i skończ się żalić. Każdy z nas jest Panem swojego losu i życia i tego jak go przeżyjemy.

 • Doktorek

  Niby tak, a jednak cztery litery zawsze z tyłu.

 • Bog67

  Wszystko byłoby OK, tylko że takie prezenty finansujemy my.

 • Birdemic

  Tak samo jak 500+

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.