Wiadomości z Chorzowa

Konkurs Teatru Rozrywki na plakat musicalu „Koty” do 5 stycznia. Czeka cenna nagroda!

  • Dodano: 2021-12-14 09:45

W kwietniu na wszystkich fanów musicali czeka wielka gratka – premiera „Kotów” Andrew Lloyda Webbera. Teatr Rozrywki rozpisał konkurs na stworzenie plakatu promującego wydarzenie. Można zgarnąć cenną nagrodę.

Jak informuje Teatr Rozrywki, premiera kultowego musicalu „Koty” Andrew Lloyda Webbera w reżyserii Jakuba Szydłowskiego została zaplanowana na 27 kwietnia 2022 roku. To z pewnością będzie jedna z najgorętszych inscenizacji sezonu, biorąc pod uwagę jaką popularnością cieszy się ten musical na całym świecie.

Musical został skomponowany przez Andrew Lloyda Webbera na początku lat osiemdziesiątych XX wieku, a autorem libretta jest Trevor Nunn. Samo libretto zostało niemal w całości oparte na tomie wierszy T.S. Eliota, „Old Possum’s Book of Practical Cats” („Wiersze o kotach”) z 1939 roku.

Prapremiera w Londynie miała miejsce w 1981 roku, a niebywały sukces dzieła wystawianego w New London Theatre sprawił, ze w niespełna półtora roku później trafił na Broadway. W Londynie wystawiano go nieprzerwanie przez 21 lat aż do 2002 roku, a w momencie zamknięcia będąc najdłużej w historii granym musicalem na West Endzie.

Na Broadway’u wystawiono go w ciągu 18 lat aż 7485 razy, przynosząc 400 milionów dolarów przychodu! W Polsce „Koty” po raz pierwszy wystawiono w 2004 roku w warszawskim Teatrze Roma. Z musicalu wywodzi się jeden z najbardziej znanych standardów muzycznych – Memory.

„Koty” na deskach teatru Rozrywki. Jest konkurs na plakat

Teatr Rozrywki postanowił zaprosić do współtworzenia tego wydarzenia. W jaki sposób? Rozpisując konkurs na stworzenie plakatu promującego jeden z najsłynniejszych musicali wszech czasów.

Konkurs ma charakter otwarty. Wśród osób, które wezmą udziału w konkursie komisja konkursowa wybierze plakat, który będzie głównym materiałem promującym musical “KOTY” oraz posłuży do przygotowania pozostałych materiałów promocyjnych – informuje Teatr Rozrywki.

Teatr Rozrywki przygotował atrakcyjną nagrodę, gdyż laureat konkursu otrzyma 5 tysięcy złotych.
Szczegółowe informacje dotyczące konkursu i regulamin dostępne są na stronie internetowej Teatru Rozrywki.

Aby wziąć udział w konkursie lepiej już dziś zabrać się za tworzenie koncepcji, gdyż ostateczny termin nadsyłania prac mija 5 stycznia 2022 roku.

Komentarze (1)    dodaj »

  • ES

    Zatrudnijcie tego dzieciaka który robił maskotkę ,, Planetarium,,. Tani jest a efekty jak widać pozytywne.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również