Wiadomości z Chorzowa

Konkurs Teatru Rozrywki na plakat musicalu „Koty” do 5 stycznia. Czeka cenna nagroda!

  • Dodano: 2021-12-14 09:45

W kwietniu na wszystkich fanów musicali czeka wielka gratka – premiera „Kotów” Andrew Lloyda Webbera. Teatr Rozrywki rozpisał konkurs na stworzenie plakatu promującego wydarzenie. Można zgarnąć cenną nagrodę.

Jak informuje Teatr Rozrywki, premiera kultowego musicalu „Koty” Andrew Lloyda Webbera w reżyserii Jakuba Szydłowskiego została zaplanowana na 27 kwietnia 2022 roku. To z pewnością będzie jedna z najgorętszych inscenizacji sezonu, biorąc pod uwagę jaką popularnością cieszy się ten musical na całym świecie.

Musical został skomponowany przez Andrew Lloyda Webbera na początku lat osiemdziesiątych XX wieku, a autorem libretta jest Trevor Nunn. Samo libretto zostało niemal w całości oparte na tomie wierszy T.S. Eliota, „Old Possum’s Book of Practical Cats” („Wiersze o kotach”) z 1939 roku.

Prapremiera w Londynie miała miejsce w 1981 roku, a niebywały sukces dzieła wystawianego w New London Theatre sprawił, ze w niespełna półtora roku później trafił na Broadway. W Londynie wystawiano go nieprzerwanie przez 21 lat aż do 2002 roku, a w momencie zamknięcia będąc najdłużej w historii granym musicalem na West Endzie.

Na Broadway’u wystawiono go w ciągu 18 lat aż 7485 razy, przynosząc 400 milionów dolarów przychodu! W Polsce „Koty” po raz pierwszy wystawiono w 2004 roku w warszawskim Teatrze Roma. Z musicalu wywodzi się jeden z najbardziej znanych standardów muzycznych – Memory.

„Koty” na deskach teatru Rozrywki. Jest konkurs na plakat

Teatr Rozrywki postanowił zaprosić do współtworzenia tego wydarzenia. W jaki sposób? Rozpisując konkurs na stworzenie plakatu promującego jeden z najsłynniejszych musicali wszech czasów.

Konkurs ma charakter otwarty. Wśród osób, które wezmą udziału w konkursie komisja konkursowa wybierze plakat, który będzie głównym materiałem promującym musical “KOTY” oraz posłuży do przygotowania pozostałych materiałów promocyjnych – informuje Teatr Rozrywki.

Teatr Rozrywki przygotował atrakcyjną nagrodę, gdyż laureat konkursu otrzyma 5 tysięcy złotych.
Szczegółowe informacje dotyczące konkursu i regulamin dostępne są na stronie internetowej Teatru Rozrywki.

Aby wziąć udział w konkursie lepiej już dziś zabrać się za tworzenie koncepcji, gdyż ostateczny termin nadsyłania prac mija 5 stycznia 2022 roku.

Komentarze (1)    dodaj »

  • ES

    Zatrudnijcie tego dzieciaka który robił maskotkę ,, Planetarium,,. Tani jest a efekty jak widać pozytywne.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.