Wiadomości z Chorzowa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - informacja bez wychodzenia z domu!

  • Dodano: 2020-05-15 06:45, aktualizacja: 2020-05-15 06:53

Reaguj na zagrożenia, podziel się swoimi spostrzeżeniami! Przypominamy o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, na której można zaznaczać m.in. problemy występujące w pobliżu twojego miejsca zamieszkania.

PAMIĘTAJ! Jeśli twoje zgłoszenie wymaga natychmiastowej interwencji policji, dzwoń na telefon alarmowy 112


Dzięki aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy mieszkaniec Chorzowa może podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w jego otoczeniu. Określane skrótem KMZB - to internetowe narzędzie, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców poprzez  interaktywny kontakt z policją przy użyciu technologii internetowych. Informacje, które są prezentowane na mapach uwzględniają nie tylko kategorie przestępstw i wykroczeń, ale i zagrożenia, które w odczuciu mieszkańców mogą negatywnie wpływać na poczucie bezpieczeństwa.

Obsługa mapy została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel.


Każde zgłoszenie zaznaczone na mapie jest sprawdzane i weryfikowane przez policjantów. Zachęcamy do rozsądnego korzystania z tego narzędzia i nie powielania zgłoszeń.

Przypominamy, że aplikacja ta nie służy do zgłaszania zawiadomienia o przestępstwie czy wykroczeniu, zgłaszane w trybie alarmowym. Założenie KMZB to umożliwienie wskazywania istotnych problemów oraz zagrożeń jakie mogą wystąpić w danym miejscu i są ważne dla poczucia bezpieczeństwa obywateli.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.