Wiadomości z Chorzowa

Kryminalni z chorzowskiej "jedynki" nie odpuszczają! Zatrzymano 37-letnią oszustkę

  • Dodano: 2022-05-30 07:30, aktualizacja: 2022-05-30 07:44

Kryminalni z chorzowskiej jedynki ustalili i zatrzymali 37-letnią kobietę, która okradła mieszkankę Chorzowa. Do jej mieszkania weszła, podając się za pracownika administracji. Za to przestępstwo grozi jej nawet 5-letni pobyt w więzieniu.

Kobieta podawała się za pracownika administracji

We wrześniu 2021 roku do jednego z mieszkań przy ulicy Armii Krajowej zapukała kobieta przedstawiająca się za pracownika administracji. Będąc już w środku, wykorzystała nieuwagę właścicielki, kradnąc jej 7 tysięcy złotych.

Pokrzywdzona zgłosiła ten fakt w Komisariacie Policji I w Chorzowie. Sporawą zajęli się kryminalni z tej jednostki. Dzięki ich zaangażowaniu oraz wnikliwej analizie zebranego materiału dowodowego, ustalili oni sprawczynię tego przestępstwa. Kwestią czasu było jej zatrzymanie, co nie było łatwe, gdyż kobieta nie miała stałego miejsca zamieszkania i pomieszkiwała u swoich znajomych na terenie całej aglomeracji. To jednak nie uchroniło jej przed odpowiedzialnością.

Mundurowi namierzyli złodziejkę na terenie jednego z pobliskich miast. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jej 5 zarzutów, jednakże, jak mówią policjanci, sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczają, że zatrzymana usłyszy kolejne zarzuty. Za te przestępstwa grozi jej kara 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również