Wiadomości z Chorzowa

"Łączy nas więcej niż barwy" - piknik wsparcia dla Ukrainy w Chorzowie

 • Dodano: 2022-03-11 10:30, aktualizacja: 2022-03-22 14:47

Wczoraj na Stadionie Śląskim odbył się wyjątkowy piknik na rzecz ofiar wojny w Ukrainie. W programie koncerty, charytatywny bieg i zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy.

Piknik na Stadionie Śląskim

W czwartek 10 marca na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbył się piknik "Łączy nas więcej niż barwy". Wydarzenie odbyło się pod Patronatem Honorowym Jakuba Chełstowskiego, Marszałka Województwa Śląskiego. Stadion stał się międzypokoleniowym symbolem jedności i wspólnego zaangażowania wszystkich ludzi dobrej woli.

– Inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego, by zorganizować wielkie wydarzenie charytatywne dla naszych ukraińskich sąsiadów, spotkała się z natychmiastowym i pozytywnym odzewem setek osób chcących nieść pomoc – mówił Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego – Chęć dobroczynności w regionie jest ogromna. Artyści wystąpili całkowicie charytatywnie – dodaje.

Piknik rozpoczął się o godzinie 14:00. W ramach pikniku odbyły się zbiórka rzeczy dla uchodźców z Ukrainy, bieg charytatywny, liczne atrakcje oraz koncerty.

Charytatywna zbiórka

W trakcie trwania pikniku prowadzona była zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla uchodźców z Ukrainy. Zbiórkę rzeczową realizowała Fundacja Onkologiczna "Rakiety".

Możliwe jest również wsparcie finansowe poprzez przelew bankowy na nr: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191 (ING Bank Śląski) tytułem "To jest też moja wojna - Pomoc dla Ukrainy". Odbiorcą środków jest Stowarzyszenie Pokolenie, ul. Drzymały 9/4, 40-059 Katowice, które realizuje, weryfikuje i przekazuje dalej pieniądze ze zbiórki.

Koncerty

Na Stadionie Śląskim mogliśmy zobaczyć też największe gwiazdy. Byli to m.in.:

 • Enej,
 • Dżem,
 • Golec uOrkiestra,
 • Ewelina Lisowska,
 • Kasia Moś,
 • Marcin Wyrostek.

Bieg charytatywny

Tego dnia Silesia Maraton zorganizował także charytatywny bieg na bieżni stadionu. W trakcie biegu udostępniona została skarbonka kwestarska oznaczona logiem Silesia Marathon i nadzorowana przez zespół Bohdana Witwickiego. Za każde przebiegnięte okrążenie została wpłacona kwota 10 zł na rzecz uchodźców. 

Piknik "Łączy nas więcej niż barwy" potrwał do godziny 20:00. Wszystkie występy, pokazy i działania towarzyszące wydarzeniu były całkowicie charytatywne, a piknik był dla wszystkich bezpłatny. Dodatkowo, wydarzenie było transmitowane na żywo TUTAJ. Poprowadził je Tomasz Smokowski.

Autor: redakcja
Źródło: UMWS / fot. Śląski Urząd Marszałkowski

Komentarze (2)    dodaj »

 • Hanysek

  Kiedyś walczyliśmy i ginęli Polacy żeby pozbyć się stąd ruskich, teraz robimy wszystko by tu wrócili?!

 • chorzowianin

  Te zdjęcie z lotu ptaka najlepiej pokazuje jak wielka była frekwencja. Ciekawe jaki jest ostateczny bilans tego „pikniku”. Jakie były koszty sceny, ochrony, wc, gadżetów, zakwaterowania wykonawców itd. Może redaktorzy zapytają marszałka, tak z ciekawości.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również