Wiadomości z Chorzowa

Do chorzowskich szkół trafią uchodźcy z Ukrainy. Jest decyzja władz miasta

 • Dodano: 2022-03-08 16:00

W chorzowskich szkołach pojawi się kilkaset miejsc dla uchodźców z Ukrainy. W tej chwili nie jest jeszcze pewne, o jakiej konkretnie liczba przybyszów mowa. Będzie to pobyt tymczasowy.

Jak informują władze Chorzowa, w tej chwili trwają przygotowania do stworzenia kilkuset miejsc dla uchodźców w chorzowskich szkołach i placówkach oświatowych.

W tej chwili nie wiadomo jeszcze, jakie duże będzie zapotrzebowanie, lecz władze Chorzowa chcą się zabezpieczyć na wypadek potrzeby przyjęcia osób uciekających przed konfliktem zbrojnym.

Obecnie w mieście przebywa ponad stu zarejestrowanych uchodźców  - miejsca dla nich przygotowały instytucje miejskie, firmy i osoby prywatne.  W chorzowskich placówkach oświatowych zostanie zabezpieczonych zostanie pięćset miejsc w przygotowanych do tego celu salach gimnastycznych i innych pomieszczeniach. Ich pobyt będzie wyłącznie tymczasowy.

W szkołach w Chorzowie dodatkowo 500 miejsc dla uchodźców z Ukrainy

 Zdajemy sobie sprawę z ogromnie trudnej sytuacji, w jakiej znalazły się te osoby. Na naszych oczach rozgrywają się ludzkie dramaty, na które nie możemy pozostać obojętni. Nie wiemy jeszcze, jakie będzie konkretnie zapotrzebowanie i czy te miejsca zostaną wykorzystane, ale musimy być gotowi na przyjęcie osób uciekających przed wojną. To będą dobre miejsca do odpoczynku po trudach podróży, schronienia oraz pomyślenia nad dalszym kierunkiem swojej podróży – wyjaśnia Wiesław Ciężkowski, zastępca prezydenta Chorzowa.

W tej chwili pomocy uchodźcom, zwłaszcza dzieciom i młodzieży, udziela również Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Chorzowie. Wsparcie specjalistów w tym trudnym czasie jest niezbędne. Na ten moment UM Chorzów nie podaje listy placówek oświatowych, w których mają być ulokowani uchodźcy.

Komentarze (8)    dodaj »

 • Megi

  Władze Miasta zabrały sale gimnastyczne dzieciom które od 2 lat nie miały lekcji WF. Chcą upchnąć ludzi, którzy przeżywają tragedię w szkołach do tego nie dostosowanych (4 przysznice na 80 os.) Zamiast szkół ulokujcie ich na hali MORIS.

 • STOP WOJNIE

  Przekażemy szkoły Ukraińcom i co dalej?? Nasze dzieci co mają robić?? Trzy lata praktycznie nie ma nauki w szkołach. Stajemy na głowie żeby nie były baranami a teraz wyrzucacie je ze szkoły bo będą tam Ukraińcy. ,,Przejściowo,,? Wiecie że wojna w Afganistanie trwała przejściowo 20 lat? Wymyślcie coś mądrego bo się do tych ludzi zrodzi taka nienawiść jak do Żydów w 39'.

 • Xyz

  A kto za to wszystko zapłaci? Na nic nie ma kasy, a tu się nagle okazuje że kasa jest, tylko ktoś musi napaść na nas. To jest jakaś paranoja. Wszystko już tak strasznie zdrożało i zdrożeje do niebotycznych sum, a to nawet nie nasza wojna i nie nasi rodacy. A Putin chciał zabrać tylko tereny Czeczeni, ale wszyscy zaczęli się mieszać do nie swoich spraw i Polska też niedługo zniknie! Sprzedamy ją Chińczykom za spłatę długów, albo zdechniemy z głodu i chłodu. I teraz możecie hejtować, ale taka jest prawda

 • Jeabc Ruslsand

  jesteś kur...a ruskim trolem ?

 • ,,

  Tylko tereny Czeczenii? Nie ma czegoś takiego jak "tylko", to jest ciągłe przesuwanie linii.

 • Lidia

  Masz rację. Ludzie jeszcze tego nie widzą, niektórzy, ale będzie katastrofa

 • leo55

  Widać żeś [...], dziś się dowiedziałem od Ciebie że Czeczenia leży na terytorium Ukrainy. Poczytaj jeżeli umiesz że to Czeczeni są jednymi z okrutniejszych co atakują z Rosją. Albo jesteś płatnym pachołkiem Rosji albo użytecznym Idiotą

 • ..

  To sie pakuj i wiej a my putinowi nie oddamy nawet kamienia!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również