Wiadomości z Chorzowa

Legendia otwiera się w piątek! Śląskie Wesołe Miasteczko rozpoczyna sezon 2021

 • Dodano: 2021-05-20 09:15

Po długiej przerwie działalność wznawia Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko. Bramy dla żądnych rozrywki odwiedzających zostaną otwarte już w piątek, 21 maja. Goście będą mogli skorzystać z blisko 40 atrakcji. Na terenie parku czynne będą również kawiarnie, restauracje i foodtrucki. Zgodnie ze znoszonymi obostrzeniami za tydzień, czyli 28 maja będzie można zjeść w lokalach.

Otwarcie Legendii w tym sezonie i to w maju jest możliwe za sprawą luzowania obostrzeń powiązanych z pandemią koronawirusa. Bramy Legendii zostaną otwarte w piątek, 21 maja o godzinie 13, a park będzie czynny tego dnia do godziny 20. W najbliższy weekend będzie można skorzystać z atrakcji od 11 do 20 (sobota) i od 11 do 19 (niedziela).

Legendia będzie otwarta według kalendarza otwarcia sezonu niskiego. W maju i czerwcu bawić się na terenie Wesołego Miasteczka będzie można od piątku do niedzieli, a park cały tydzień zacznie być dostępny z ostatnim tygodniem czerwca, a także w lipcu i sierpniu.

Legendia otwiera się już w piątek, 21 maja. Na gości czeka moc atrakcji

Dyrekcja Śląskiego Wesołego Miasteczka cieszy się, że park rozrywki dostał zielone światło na otwarcie i prowadzenie działalności. Izabela Kieliś, manager ds. marketingu i sprzedaży w Legendii zapewnia, że czerpiąc z dobrych praktyk z ubiegłego roku, goście mogą czuć się bezpiecznie podczas pobytu i zabawy na terenie parku.

Legendia wypracowała szereg procedur i wprowadziła liczne zasady, dzięki którym udało nam się maksymalnie zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa – zapewnia.

Na terenie parku wymagane jest zachowanie zasad sanitarnych i dystansu społecznego. Legendia zapewniła blisko 100 punktów z płynami do dezynfekcji rąk, które znajdują się przy alejkach, wejściach do poszczególnych atrakcji, w okolicy punktów gastronomicznych, a także sklepów i przy toaletach.

Obsługa obiektu będzie również, zgodnie z zaleceniami, starannie dezynfekować najczęściej używane powierzchnie, w tym poręcze, siedzenia i zabezpieczenia w wagonach kolejek górskich i karuzel. Na początku wykluczono działalność atrakcji w zamkniętych pomieszczeniach, zgodnie z rozporządzeniem.

Choć goście nie muszą zakładać maseczek ochronnych to należy zachować dystans 1,5 metra, a pracownicy Legendii zostali wyposażeni w środki ochrony osobistej, jak maski i płyny do dezynfekcji.

Choć obecnie możliwa jest jedynie 50. procentowa przepustowość obiektów takich, jak parki rozrywki to duża powierzchnia Legendii pozwala na to, aby goście nie musieli rezerwować biletów. Wejściówki można kupić w kasach biletowych przy wejściu do parku, a także online. Dostępny jest również bilet sezonowy 2021.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Momo

  Szkoda że tak strasznie drogo :-(

 • Wania od Dziewczyn Brania

  Wiesz ja zwiedziłem większość europejskich parków zabaw z dziećmi i nie uważam że cena jest wygórowana. To raczej średnia europejska. Cena na poziomie 100-150 zł dziś to normalność. Chyba jesteś zbyt przyzwyczajony do poprzedniej epoki. Gierek dawno umarł a kryzys ciągle żyje he he.

 • Tak jest

  Będzie jeszcze drożej. Tylko widocznie ludzi stać bo w słoneczne dni pełny parking. Tak działa wolny rynek: podnoszą ceny i patrzą czy ludzie przychodzą, jak tak to ceny w górę i tak dalej.

 • Hrabia

  Skoro rząd podnosi płace to i wszelkie usługi drożeją, inflacja napędzana przez rozdawnictwo i pożyczki kończy dzieła.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również