Wiadomości z Chorzowa

Lekarze z Chorzowa będą szkolić lekarzy z Rwandy

  • Dodano: 2019-02-05 08:00, aktualizacja: 2019-02-05 08:12

Chorzowscy lekarze będą dzielić się wiedzą i doświadczeniem ze swoimi kolegami po fachu z Rwandy. Jako pierwsi do Zespołu Szpitali Miejskich przyjadą ortopedzi z Kigali.

Kiedyś to my wyjeżdżaliśmy na Zachód po wiedzę. Teraz jest ten czas, abyśmy podzielili się doświadczeniem z innymi lekarzami z krajów rozwijających się - tłumaczy Anna Knysok, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

4 lutego w Urzędzie Miasta zawarte zostało porozumienie dotyczące współpracy z Uniwersyteckim Szpitalem w Kigali. Dokument podpisali: dyrektor Działu Klinicznego Szpitala Uniwersyteckiego w Kigali Martin Nyundo, Dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie Anna Knysok oraz Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

To prestiż i duma dla naszego miasta, że możemy brać udział w takiej współpracy - wskazuje Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa i dodaje - pierwszy lekarz z Rwandy przyleci do nas jeszcze tej wiosny, na przełomie marca i kwietnia.

Potem delegacja lekarzy z Chorzowa wyjedzie do Kigali, aby tam szkolić większą grupę lekarzy. Głównie będą to ortopedzi.

Dziękuję za bardzo ciepłe przyjęcie w Polsce. To dobrze wróży naszej przyszłej współpracy - podkreśla Martin Nyundo.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również