Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Lokalna konferencja przeciw przemocy w rodzinie

  • Dodano: 2018-12-13 08:15, aktualizacja: 2018-12-13 08:05

W dniu 10 grudnia br. w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Lompy 13 w Chorzowie odbyła się VI już konferencja przeciw przemocy w rodzinie. Konferencja była okazją do podsumowania projektu „Rodzina” oraz wręczenia nagród w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Wśród nagrodzonych znaleźli się chorzowscy dzielnicowi.

W poniedziałek w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Lompy 13 w Chorzowie odbyła się VI konferencja podsumowująca tegoroczne działania podejmowane w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Organizatorami konferencji był Urząd Miasta w Chorzowie, Ośrodek Pomocy Społecznej w Chorzowie oraz Lokalna Koalicja Rozwiązywania Problemów Przemocy w Rodzinie.  Tegorocznym tematem spotkania było „Dziecko w rodzinie z problemem przemocy”. Podczas konferencji uczestnicy wysłuchali wykładu psychologa klinicznego Pana Ryszarda Izdebskiego „Dziecko w systemie rodziny z problemem przemocy” oraz Sędzi Sądu Rejonowego w Chorzowie – Pani Magdaleny Niemiec „Kilka uwag na temat (bez) skuteczności organów wymiaru sprawiedliwości w walce z przemocą w rodzinie”. Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego w Chorzowie – Pani Bożena Cierpioł, omówiła projekt „Rodzina”, a dzieci z Ośrodka Wsparcia Rodziny w Chorzowie  pod kierunkiem Pani Aliny Twardoch. zaprezentowały przedstawienie „Smerfonia C-smerf”.

Podsumowaniem konferencji było wręczenie nagród dla wyróżniających się pracowników chorzowskich instytucji działających w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Wśród nagrodzonych znaleźli się policjanci dzielnicowi:

  • asp. szt. Adam Kościelny Kierownik Referatu Dzielnicowych Komisariatu I Policji w Chorzowie
  • sierż. szt. Paweł Świerkot z Komisariatu Komisariatu I Policji w Chorzowie
  • sierż. szt.Kamil Kordas z Komisariatu Komisariatu II Policji w Chorzowie
  • mł. asp. Jan Nowacki z Komisariatu Komisariatu II Policji w Chorzowie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym osobom.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Wanda Sułkowska

    Interesuję się chorzowskimi sprawami - szczególnie społecznymi - jest to w mojej skrzynce pierwsza informacja o tym projekcie. Za co te nagrody? Konkretnie. O spotkaniu 10 grudnia nie wiedziałam. Mnie nie ciekawią gale, uśmiechy, nagrody... Ciekawi mnie, jak rozpoznawać symptomy przemocy domowej, próbowałam spotkać się z policjantką z prewencji Komendy Miejskiej - nic z tego nie wyszło.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.