Wiadomości z Chorzowa

Maja i Filip – to najpopularniejsze imiona w Chorzowie w 2019 r.

  • Dodano: 2020-01-09 07:00, aktualizacja: 2020-01-09 08:06

Najpopularniejsze imię dla dziewczynki urodzonej w ubiegłym roku w Chorzowie to Maja, a wśród chłopców królował Filip – informuje Urząd Stanu Cywilnego w Chorzowie.

Chorzowskie dziewczynki to Maje, Julie lub Leny

Podobno wyrywa się do wielkich czynów i wzniosłych idei, ale jest też nieufna i niezwykle ostrożna w kontaktach – to Maja. Właśnie takie imię dla dziewczynek w ubiegłym roku najczęściej wybierali rodzice z Chorzowa, w Urzędzie Stanu Cywilnego zarejestrowano 34 takie przypadki. Wśród popularnych imion dla dziewczynek były także: Julia (33), Lena (31), Hanna (31), Emilia (25), Zofia (22) czy Zuzanna (21). Tylko raz dla dziewczynek w Chorzowie wybrano imiona: Rita, Kalina, Jagna, Roma, Estera, Lukrecja, Marlena, Inga, Gloria, Wanda i Aurelia.

Chłopcy w Chorzowie to Filip, Wojciech i Jakub

Wśród chłopców urodzonych w Chorzowie najpopularniejszy był Filip – z greckiego miłujący konie. Podobno jest obdarzony bardzo wrażliwą naturą, a do tego bardzo skrupulatny. Takie imię wybrano dla 37 chłopców. Według danych z USC w 2019 roku chłopcom najczęściej nadawano także imiona: Wojciech (31), Jakub (30), Franciszek (28), Szymon (25), Wiktor (24) czy Aleksander (22). Zaledwie raz w ubiegłym roku wybrano takie imiona jak: Jeremi, Lucjan, Grzegorz,  Denis, Stefan, Brunon, Aleksy, Oliwier, Jerzy, Gustaw, Marceli, Valentino.

Rodzice z Chorzowa nie mieli dziwnych pomysłów

Choć w sąsiednich Katowicach rodzice chcieli nazwać swoje dzieci Nutella, Batman czy Rambo, to w Chorzowie takich dziwnych przypadków nie było. 

- Nie odmówiliśmy żadnemu rodzicowi nadania imienia. Co najwyżej prostowaliśmy jedynie jego formę ze zdrobniałej, bo ustawa nie dopuszcza nadawania dzieciom takich imion – informuje Magdalena Mrozek-Bogusz, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Chorzowie.

Do lamusa odchodzą także Brajan i Dżesika. Imię Brajan nadano zaledwie dwóm chłopcom w Chorzowie, a Dżesiki czy Jesici w ubiegłym roku nie było żadnej. 
 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.