Wiadomości z Chorzowa

Mali pacjenci na zabieg pojadą Volvo! Zdalnie sterowane samochody trafiły do ZSM

  • Dodano: 2021-12-24 07:15, aktualizacja: 2021-12-24 07:29

3 zdalnie sterowane samochody marki Volvo trafiły do Zespołu Szpitali Miejskich. Pojazdy z pewnością będą urozmaicały małym pacjentom pobyt w szpitalu – będzie można jeździć nimi chociażby na badania!

Nowoczesne samochody dla chorzowskiego szpitala

Posiadają napęd elektryczny, nowoczesne oświetlenie, a także automatyczną skrzynię biegów. Od zwykłych samochodów różni je wyłącznie rozmiar! Zespół Szpitali Miejskich otrzymał je w prezencie od autoryzowanych dilerów marki Volvo z miast ościennych. Przejażdżka tak luksusowym samochodem z pewnością umili małym pacjentom czas przebywania w szpitalu. Samochody będą służyły zarówno do zabawy, jak i celów leczniczych – będą przewoziły dzieci na badania czy kontrole.

- Cieszymy się, że tak uznane firmy pamiętają o małych pacjentach z Chorzowa. Samochody trafią między innymi na oddział onkologii i hematologii dziecięcej czy laryngologię, czyli tam gdzie będą mogły być wykorzystane najlepiej - mówi dr Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. 

Oprócz zdalnie stresowanych, nowoczesnych samochodów, mali pacjenci otrzymali także kolorowanki, puzzle i wiele innych gadżetów!
 

To nie koniec upominków!

W okresie przedświątecznym wiele firm chce zrobić coś dobrego dla tych bardziej potrzebujących - z tego powodu do szpitala trafia wiele paczek z upominkami dla dzieci przebywających na oddziałach. Jeden ze sklepów internetowych, który chciał pozostać anonimowy, przekazał ZSM pakunki wypełnione zabawkami - lalkami, samochodzikami, a także figurkami akcyjnymi. Prezenty trafiły już do małych pacjentów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również