Wiadomości z Chorzowa

"Mamo! Tato! Tutaj Jestem"

  • Dodano: 2021-09-15 06:15, aktualizacja: 2021-09-15 06:29

W miniony weekend w Parku Śląskim odbył się festyn, w którym udział wzięli chorzowscy mundurowi. Wydarzenie, które zgromadziło wiele rodzin z dziećmi, było okazją do przeprowadzenia działań profilaktycznych w ramach kampanii „Mamo! Tato! Tutaj jestem”. Jej celem jest przeciwdziałanie i zapobieganie zagubieniom dzieci w miejscach dużych skupisk ludności.


Śląska Policja rozpoczęła nową kampanię społeczną pn. „Mamo! Tato! Tutaj Jestem”.

Na działania składają się bezpośrednie rozmowy z mieszkańcami miast, edukacja najmłodszych i ich rodziców. Ma to za zadanie przestrzegać i chronić najmłodszych obywateli naszego społeczeństwa przed zaginięciami. Weekendowy festyn "Bezpieczny Śląsk"  był świetną okazją do promowania założeń akcji. Policjanci przypominali, że w każdym momencie sprawowania opieki nad dziećmi, opiekunowie muszą być czujni i przewidujący. W trakcie imprez masowych, zakupów w dużych centrach handlowych czy w innych zatłoczonych miejscach, upilnowanie dziecka staje się wyzwaniem. W takich miejscach rodzic/opiekun musi być zapobiegliwy. Jednym ze sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa naszej pociechy może być założenie charakterystycznego i łatwo rzucającego się w oczy nakrycia głowy. Można również założyć dziecku na rękę opaskę „niezgubkę” lub inny gadżet tego typu, gdzie zapisze dane kontaktowe. Ważne jest również, aby uczyć dzieci własnych danych osobowych oraz zaufania do funkcjonariuszy publicznych. Dziecko musi wiedzieć, że nie ma się czego obawiać w kontakcie z nimi.

Policjanci apelowali również do opiekunów, którzy na ich widok mówili do swoich pociech „bądź grzeczny, bo zabierze cię policjant” lub „widzisz, pan policjant już po ciebie idzie”. Takie zachowanie jest nierozsądne, ponieważ w sytuacji, gdy dziecko znajdzie się w niebezpieczeństwie, będzie się bało poprosić o pomoc tych, którzy na co dzień pomagają i chronią. Nie wzbudzajmy w nich strachu przed mundurowymi. Może się zdarzyć, że to będą jedyne osoby w pobliżu, a mimo wszystko wystraszony maluch będzie bał się podejść. W rezultacie może dojść do nieszczęścia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również