Wiadomości z Chorzowa

Mateusz Morawiecki odwiedzi dziś Park Śląski w Chorzowie

 • Dodano: 2021-07-12 08:45, aktualizacja: 2021-07-12 10:05

Dziś, 12 lipca, premier Mateusz Morawiecki przyjedzie do Chorzowa. Jego wizyta związana będzie z otwarciem Ogrodu Japońskiego w Parku Śląskim.

Otwarcie Ogrodu Japońskiego odbędzie się w poniedziałek 12 lipca. W spotkaniu związanym z zakończeniem inwestycji swój udział zapowiedział Premier Mateusz Morawiecki. Wystąpienie Prezesa Rady Ministrów odbędzie się o godzinie 15:45.

Mateusz Morawiecki odwiedzi Ogród Japoński w Parku Śląskim

Podczas otwarcia Ogrodu Japońskiego w Parku Śląskim przewidziano wiele atrakcji dla miłośników kraju wschodzącego słońca, a między innymi ceremonię parzenia herbaty, pokaz sztuki zakładania kimona i warsztaty origami.

Pomysł wybudowania Ogrodu Japońskiego w Parku Śląskim pojawił się już w ubiegłym stuleciu. Budowę rozpoczęto w drugiej połowie lat 60. XX w. na podstawie projektu Edwarda Bartmana. Wówczas wszystkie większe aglomeracje budowały podobne ekspozycje, a w naszym regionie była również ambicja, aby stworzyć taki ogród. Nie udało się go jednak dokończyć i Ogród Japoński po prostu zniknął z Parku Śląskiego. Dziś, po 55 latach, udało się wrócić do tej wizji i z sukcesem ją zrealizować.

Zobacz także

Komentarze (10)    dodaj komentarz »

 • Potwór

  Premier który potrafi rządzić, to co obieca to realizuje.Tusk potrafił tylko kłamać dlatego ludzie go nie cierpią.

 • Ernest

  Chłopie weź ty już idź. Bo gada się o tobie wśród mieszkańców. Nawet tu nie mieszkasz. Mu na Śląsku mieli wiele sprzedjnych goroli. Nie masz tu szans.

 • ..

  [...]

 • Jon

  Nie chce mi się godać na pewno oni go postwiyli.

 • Mario 72

  Mam nadzieję że go nie wpuszczą niech spada tam do siebie a nie że zniszczyli wszystko a teraz tu przyjeżdża mam nadzieje że to będzie koniec PiSiorów i przy następnych wyborach polegną wraz z ich karakanem guru

 • Roni

  Super

 • Anonimek

  Niestety ale dla zwykłych śmiertelników ogród jest dzisiaj nieczynny do godziny 19 i z tych wspaniałych atrakcji będzie mógł skorzystać jedynie Pan Premier wraz z dziennikarzami.

 • zakamuflowany

  ciś nazot do gorolyji!

 • A.W

  I już wiem dlaczego od rana pada...niebo płacze ☹️

 • Picuś glancuś

  Ciekawe, jaki jest cel wizyty Premiera, bo na pewno nie premiera ogródka japońskiego.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.