Wiadomości z Chorzowa

Mecz Ruch Chorzów - Wisła Kraków na Śląskim? Organizacja coraz bardziej prawdopodobna

  • Dodano: 2023-03-13 10:45

Wiele wskazuje na to, że kibice Niebieskich doczekają się wielkiego piłkarskiego święta na Stadionie Śląskim. W ubiegłym tygodniu doszło do spotkania w tej sprawie między zarządem Ruchu Chorzów, prezesem Stadionu Śląskiego i samorządowcami.

Jak informowaliśmy kilka dni temu, w środowiskach kibicowskich pojawił się pomysł organizacji jednego z meczów rundy wiosennej Fortuna 1. Ligi. 22 kwietnia – dwa dni po 103. urodzinach Ruchu Chorzów – klub z Cichej 6 zmierzy się z Wisłą Kraków w 28. kolejce. Stowarzyszenie Wielki Ruch zaapelowało do władz województwa na czele z marszałkiem Jakubem Chełstowskim o udostępnienie Stadionu Śląskiego na ten specjalny mecz. O szczegółach pisaliśmy tutaj [LINK].

Okazuje się, że władze Ruchu Chorzów prowadzą zaawansowane rozmowy w sprawie możliwego przeprowadzenia imprezy sportowej na boisku Stadionu Śląskiego. 9 marca odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział wicemarszałek Łukasz Czopik, wice prezydent Chorzowa Marcin Michalik, prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera i zarząd klubu.

Władze Ruchu starają się o organizację meczu z Wisłą Kraków na Śląskim

W komunikacie władze Ruchu Chorzów przekonują, że władze Stadionu Śląskiego „przedłożyły kompletną, atrakcyjną ofertę najmu obiektu”.

Przedstawione koszty bazowe organizacji meczu (m.in. czynsz, ochrona, zabezpieczenie medyczne, czy obsługa techniczna) zostały zaakceptowane przez władze Ruchu. Ponadto omawiano koncepcje zabezpieczenia bieżni, na co szczególny nacisk kładzie Stadion Śląski z uwagi na zbliżające się duże imprezy lekkoatletyczne Obie strony są blisko porozumienia, negocjacje dotyczą już tylko kwestii wspomnianego zabezpieczenia bieżni – przekonuje zarząd klubu.

Stadion Śląski potwierdza gotowość udostępnienia obiektu, a samo przygotowywanie projektu umowy najmu ma zająć około tygodnia – są zatem szanse, że w ciągu najbliższych dni otrzymamy potwierdzenie organizacji imprezy.

Klub oczekuje również na informację, jaki status zostałby nadany wydarzeniu przez właściwe organy administracyjne – czy będzie to impreza masowa podwyższonego ryzyka czy też nie.

To ważny czynnik, który będziemy brać pod uwagę przy podjęciu ostatecznej decyzji dotyczącej miejsca rozegrania spotkania z Wisłą Kraków, gdyż wprost wpływa on na koszty organizacji meczu, a dbałość o klubowe finanse jest dla nas sprawą priorytetową. Ta kwestia również zostanie rozstrzygnięta w przyszłym tygodniu – wyjaśnia Ruch Chorzów.

Widać, że Ruch Chorzów – świadom oczekiwań zarówno własnych kibiców, jak i fanów Wisły Kraków – jest pełen determinacji w doprowadzeniu do zorganizowania meczu klubów na Stadionie Śląskim przy kilkudziesięciotysięcznej publiczności. Są szanse na to, że uda się pobić rekord frekwencji!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również