Wiadomości z Chorzowa

Mecze Ruchu Chorzów tylko dla 999 kibiców. Klub nie chce imprez masowych

  • Dodano: 2019-09-04 11:00, aktualizacja: 2019-09-04 13:16

Mecze Ruchu Chorzów będzie mogło oglądać maksymalnie 999 kibiców. Klub złożył wniosek o uchylenie decyzji o organizacji imprez masowych. Spotkania Niebieskich, z powodu bojkotu, i tak ogląda teraz tylko garstka kibiców. 

Ruch Chorzów ogranicza liczbę kibiców i koszty

Mecze na Cichej do tej pory mogło oglądać ponad sześć tysięcy kibiców. Ostatnie domowe spotkania Ruchu Chorzów oglądała jednak tylko garstka fanów – mecz z MKS Kluczbork nieco ponad 500 osób. Klub ogranicza więc koszty organizacji spotkań, które w przypadku imprez dla maksymalnie 999 kibiców są zdecydowanie niższe. Ograniczenie liczby kibiców dotyczyć będzie rozgrywek w 3 lidze i Pucharze Polski.

- Powodem takiej decyzji są ponoszone przez Klub duże koszty organizacji oraz niska frekwencja podczas domowych meczów „Niebieskich”, co ma związek z trwającym bojkotem kibiców Ruchu Chorzów. Imprezy niemasowe będą organizowane przy Cichej począwszy od spotkania z Piastem Żmigród zaplanowanego na dzień 14 września – czytamy na stronie internetowej klubu.

Kibice Ruchu Chorzów od lipca bojkotują obecne władze spółki

Przypomnijmy, że kibice Ruchu Chorzów w lipcu ogłosili bojkot obecnych władz klubu. Powodem były działania rady nadzorczej w sprawie wyboru nowego prezesa Niebieskich. Miał nim zostać Szymon Michałek, ale po – jak twierdził – wielogodzinnych i niewiele wnoszących spotkaniach zrezygnował z objęcia tego stanowiska. 

- Bojkot obejmuje brak finansowania zarządu Ruchu Chorzów poprzez niekupowanie biletów, karnetów oraz oficjalnych gadżetów sprzedawanych w Grzybku. Oznacza to ni mniej ni więcej, że od dzisiaj każdy fan Ruchu któremu dobro klubu leży na sercu i który nie chce finansować prywatnych kieszeni właścicieli, powinien zaprzestać kupowania rzeczy sprzedawanych przez klub, przede wszystkim rzeczy wyżej wymienionych. To ci ludzie, którzy dalej steruje tym klubem, doprowadzili Nas do upadku na 100-lecie istnienia i chcą niszczyć go dalej, dlatego czas najwyższy powiedzieć temu dość! - oświadczyli w lipcu kibice Ruchu Chorzów.

Bojkot trwa, a fani Niebieskich wspierają swoją drużynę jedynie podczas spotkań wyjazdowych. Dla klubu z Cichej oznacza to konkretne straty finansowe. 

Komentarze (3)    dodaj »

  • HKS

    Czy warto przeciągać agonię? Jestem za eutanazją!

  • Karminadel

    to niech będzie na 99 osób i niech sie kożdy som stołek przyniesie :D

  • Antytalent

    Ciężko bedzie nazbierać tyle wiary :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również