Wiadomości z Chorzowa

Medycy szkolą się, jak radzić sobie z agresywnym pacjentem

 • Dodano: 2019-08-21 13:00

We wtorek, w ramach Chorzowskiej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa chorzowscy policjanci wspólnie z psychologami z Wydziału Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i dyrekcją Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie, zorganizowali szkolenie personelu medycznego mające na celu radzenie sobie w sytuacjach trudnych i zapobieganie agresji wśród pacjentów.

"...z nami bezpieczniej" to motto przyświecające w codziennej służbie chorzowskim policjantom. Aby personel medyczny z Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie mógł nieść pomoc wszystkim potrzebującym pacjentom w sposób bezpieczny, policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie wspólnie z psychologami z Wydziału Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i dyrekcją Szpitala zorganizowali szkolenie mające zapobiegać występowaniu sytuacji trudnych na szpitalnych korytarzach. Szkolenie miało na celu kształcenie umiejętności w zakresie sposobu rozładowania emocji, strachu, frustracji chorych zgłaszających się do szpitala, które są często przyczyną ich agresji.

Nawet 90% pracowników służby zdrowia spotyka się z agresją i przemocą

Nawet 90% pracowników służby zdrowia spotyka się z agresją i przemocą zarówno słowną jak i fizyczną, ze strony pacjentów. Jakie są najczęstsze przyczyny występowania agresji wśród pacjentów i jak można im zapobiegać w codziennych sytuacjach? Jak umiejętnie porozumiewać się z pacjentem? Jakie oczekiwania mają pacjenci? Dlaczego tak ważna jest cierpliwość i i zrozumiałe wytłumaczenie procedur leczniczych? Na te pytania odpowiadały Panie psycholog: podinsp. Beata Białas i kom. Marzena Zagdan z Wydziału Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

A jeżeli już dojdzie do agresji jak poradzić sobie w takiej sytuacji? W drugiej części zajęć zasady taktyki i techniki interwencji oraz podstawowe chwyty obezwładniające omówił i zademonstrował policjant Wydziału Prewencji KMP w Chorzowie – sierż. Sebastian Saletra.

Szkolenie personelu medycznego to kolejny już projekt realizowany w ramach Chorzowskiej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa. Koalicja została zawarta przez przedstawicieli samorządu, służb i wielu instytucji działających na terenie Chorzowa w celu podnoszenia poziomu bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców naszego miasta.


Źródło: KMP Chorzów

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Ss

  A jak radzić sobie z agresywnym lekarzem karetki który ma w [...]ie pacjenta i narzeka że się jest starym i nie powinno się karetki wzywać. Później odjeżdża a pacjent czeka na następną karetkę, po czym umiera .

 • Artur

  To jest patologia :/ nie dość ze ratują nam zdrowie i życie to jeszcze muszą się takimi rzeczami w pracy spotykać... Tutaj powinna być osobna kategoria w kpp i wyższe kary na agresje względem pracowników służby zdrowia

 • Ginter

  Już coś podobnego ostatnio czytałem, chodziło o pracowników firmy z Watykanu.

 • Artur

  O to to ;)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.