Wiadomości z Chorzowa

Miasto Chorzów zostało nominowane w konkursie Zdrowy Samorząd

  • Dodano: 2020-02-14 08:00, aktualizacja: 2020-06-02 11:10

Miasto Chorzów zostało nominowane w konkursie Zdrowy Samorząd za "Program wczesnego wykrywania wad wzroku u dzieci w wieku 5 lat zamieszkałych na terenie Miasta Chorzów na lata 2018-2020".
 

Jesteśmy wśród 30 samorządów wybranych do trwającego już głosowania internetowego.

Głosować można tutaj: Miasto Chorzów - głosowanie

Odpowiednia korekcja wady u dzieci, jeszcze przed rozpoczęciem nauczania szkolnego, może zapobiec opóźnieniu w rozwoju psychoruchowym dziecka oraz uchronić przed problemami w nauce czytania i pisania. Na przestrzeni 5 lat w Chorzowie nadal przybywa nowych zachorowań związanych z chorobami wzroku, podobnie jak w Polsce i województwie śląskim.

Do nominowanego programu zostały włączone dzieci mieszkające w Chorzowie, spełniające kryterium wieku (wg rocznika urodzenia).

W ramach programu m.in. odbyły się:

- wykłady wygłoszone przez lekarza okulistę w wybranych chorzowskich przedszkolach na tematy zdrowotnych i społecznych skutków późno wykrytych wad wzroku, higieny i dbałości o narząd wzroku oraz profilaktyki chorób wzroku;

- konsultacje okulistyczne wraz z wykonaniem badań okulistycznych, tj.: badanie ostrości wzroku do dali i bliży, badanie ruchomości gałek ocznych, badanie dna oka oraz refrakcji, badanie wady refrakcji refraktometrem po porażeniu akomodacji.

W okresie 2018-2019 w programie wzięły udział 1124 osoby, w tym 986 przebadanych dzieci oraz 138 rodziców/opiekunów, którzy uczestniczyli w wykładach.

Miasto Chorzów zostało nominowane w konkursie Zdrowy Samorząd

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Prezes

    Zapraszamy mieszkańcow Chorzowa do udziału w Konkursie www.seniorplus.org.pl - zapraszamy na wykład w dniu 27 Lutego o godz.16:00 na Akademii Ekonomicznej w Katowicach ul.Bogucicka 3A Wkład prowadzi Prof. dr hab. n. med. Wojciech Piekoszewski Profesor nauk medycznych, specjalista toksykolog absolwent Akademii Medycznej w Krakowie. Jeden z najwybitniejszych dydaktyków i naukowców w zakresie toksykologii oraz analityki toksykologicznej i farmaceutycznej w Polsce.więcej na www.seniorplus.org.pl godz.16:00 Akademia Ekonomiczna ul.Bogucicka 3A Wykład prowadzi Prof. dr hab. n. med. Wojciech Piekoszewski Profesor nauk medycznych, specjalista toksykolog absolwent Akademii Medycznej w Krakowie. Jeden z najwybitniejszych dydaktyków i naukowców w zakresie toksykologii oraz analityki toksykologicznej i farmaceutycznej w Polsce.więcej na www.seniorplus.org.pl

  • Edzio

    Wybacz ale my już wszyscy mamy kredyty na garnki z pokazów. Na cudowne kropelki z ogona szczura nas już nie stać.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.