Wiadomości z Chorzowa

Miasto kupi kolejne akcje Ruchu Chorzów! Przeznaczy na to 900 tys. zł

  • Dodano: 2022-08-25 09:15

W środę 24 sierpnia podpisano akt notarialny, na mocy którego Miasto Chorzów obejmie kolejny pakiet akcji Ruchu Chorzów. Miasto przeznaczyło na ten cel kwotę 900 tys. zł.

Miasto przeznacza 900 tys. zł na zakup kolejnych akcji Ruchu

To druga tegoroczna rata wsparcia dla klubu, jakie zostało zapisane w miejskim budżecie na 2022 rok. Pierwsza – również w wysokości 900 tys. zł – trafiła do Ruchu już w kwietniu.

– Ruch w ostatnich latach notuje stały progres. Odradza się, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. Dwa awanse do wyższej klasy rozgrywkowej z rzędu oraz udany start sezonu w I lidze były możliwe między innymi dzięki wsparciu ze strony miasta. Dziś po raz kolejny zdecydowaliśmy się wesprzeć klub z Cichej. Mam nadzieję, że przyczyni się to do kolejnych sukcesów drużyny „Niebieskich” – mówi Marcin Michalik, Zastępca Prezydenta Chorzowa.

- Od początku odbudowy Klubu Miasto Chorzów jest naszym strategicznym Partnerem. Cieszymy się i jesteśmy wdzięczni, że nadal możemy liczyć na wsparcie. Jestem przekonany, że rozwój sportowy i organizacyjny, jaki osiągnęliśmy w ostatnich latach, jest powodem do dumy dla mieszkańców Chorzowa – mówi Seweryn Siemianowski, Prezes Zarządu Ruchu Chorzów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również