Wiadomości z Chorzowa

Mieszkańcy woj. śląskiego tłumnie ruszyli na szczepienie przeciw COVID-19

  • Dodano: 2021-05-04 12:00

Akcja „Zaszczep się w majówkę” zakończona. W ciągu kilku dni w Parku Śląskim zaszczepiło się 3120 mieszkańców województwa śląskiego.


W majówkowy długi weekend przy Kanale Regatowym w Parku Śląskim uruchomiony został punkt szczepień. Choć pogoda nie zachęcała do spacerów malowniczymi alejkami, wiele osób postanowiło skorzystać z możliwości zaszczepienia się. W efekcie utworzyła się gigantyczna kolejka chętnych, a zaszczepionych zostało 3120 mieszkańców naszego województwa.

3 maja pierwsi chętni na szczepienie ustawili się już o godzinie 4 rano przed mobilnym punktem szczepień, a godz. 8.00 w kolejce czekało już 400 osób.

– Można było zaobserwować, że mieszkańcy świetnie przygotowali się na dzisiaj: mieli termosy z ciepłym napojem, składane krzesełka, przezornie byli bardzo ciepło ubrani, niektórzy opatuleni byli kocem – opowiada Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego. 

Dodaje też, że tempo szczepień było duże, bo w ciągu godziny szczepiono ponad 100 osób, a ostatni zaszczepiony wyszedł z punktu koło godz. 20.00. W efekcie tylko 3 maja rozdano 1220 dawek szczepionki Johnson & Johnson. Z kolei 2 maja zaszczepiono 1005 osób, a 1 maja – 895.

- Cieszę się, że aż tylu mieszkańców naszego województwa, mimo niesprzyjającej pogody, skorzystało z tej ogólnopolskiej akcji. Na niej nie poprzestaniemy - ten mobilny punkt  wykorzystamy w kolejnych podobnych przedsięwzięciach. Chcemy odwiedzać tzw. białe plamy na mapie szczepień, czyli te powiaty, w których trzeba przyspieszyć ze szczepieniami – podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Początkowo zapowiadano, że dawek będzie ok. 2,5 tysiąca, jednakże zainteresowania ich przyjęciem było tak duże, że zdecydowano się o zwiększeniu puli. Finalnie, zostało 380 dawek. Zostaną przekazane do punktu szczepień powszechnych w MCK w Katowicach.

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek zapowiedział też, że Mobilny Punkt Szczepień będzie wykorzystany w kolejnych podobnych przedsięwzięciach.

- Chcemy odwiedzać tzw. białe plamy na mapie szczepień, czyli te powiaty, w których trzeba przyspieszyć ze szczepieniami - zapowiedział.

Autor: redakcja
Źródło: Park Śląski, Śląski Urząd Wojewódzki

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Xd

    I zapindolili innym szczepionki :)

  • Tta

    Nie masz czego żałować. Już dziś były pierwsze przypadki powikłań po szczepieniu w wpkiw.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.