Wiadomości z Chorzowa

Mikołajki w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym z przewodnikiem? Trwają zapisy

  • Dodano: 2021-12-02 11:15

Śląskie ZOO postanowiło zrobić gościom wyjątkowy prezent z okazji Mikołajek. 6 grudnia odbędzie się zwiedzanie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego z przewodnikiem.

6 grudnia ZOO zaprasza do zwiedzania ZOO z przewodnikiem! Do tej pory taki sposób zwiedzania zoo dostępny był dla jedynie grup zorganizowanych. Jednak 6 grudnia 2021 w takim oprowadzaniu po ZOO może wziąć udział każdy. Władze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego postanowiły przeprowadzić zapisy, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

Pamiętajcie by zabrać wygodne buty i ciepło się ubrać – spacer odbędzie się niezależnie od pogody! – wyjaśniają władze ZOO.

Śląski Ogród Zoologiczny organizuje spacer z przewodnikiem w Mikołajki!

Zgodnie z zapowiedziami, spacer potrwa około 90 minut i obejmuje zwiedzanie najciekawszych ekspozycji na terenie Śląskiego ZOO. Miejscem rozpoczęcia i zakończenia spaceru jest wejście główne do ogrodu. Po zakończeniu zwiedzania uczestnicy mogą pozostać na terenie ZOO do jego zamknięcia.

Spacer odbywa się w 3 grupach:

  • Grupa I: start 9:30
  • Grupa II: start 11:00
  • Grupa III: start 12:30

Zwiedzanie będzie możliwe w grupach liczących maksymalnie 20 osób. Minimalna liczba osób w danej grupie wynosi 10 osób.

W przypadku nie zebrania się odpowiedniej liczby chętnych na spacer o wyznaczonej godzinie, grupa zostanie odwołana, a chętnym zaproponowane zostanie dołączenie do jednej z pozostałych grup (w zależności od ilości wolnych miejsc).

Udział w spacerze może wziąć każda osoba dorosła lub dziecko powyżej 4 roku życia. Dzieci uczestniczą w zwiedzaniu tylko pod opieką osoby dorosłej.

Jak można wziąć udział w spacerze? Trzeba dokonać rezerwacji miejsca przez wypełnienie specjalnego formularza zgłoszeniowego na dedykowanej stronie [LINK]. Zapisy do wybranej grupy będą potwierdzane przez pracowników ZOO w wiadomości zwrotnej.

Aby wziąć udział w spacerze już po zapisaniu się do grupy trzeba wykupić odpowiedni bilet wstępu do ZOO (normalny lub ulgowy), a także zapłacić za usługę przewodnika w cenie 5 zł/osoba.

Podczas spaceru zachowane zostaną wszelkie wymogi sanitarne, w tym obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką, dezynfekcja rąk. Osoby biorące udział w zwiedzaniu zoo z przewodnikiem deklarują, że są zdrowe.

Śląski Ogród Zoologiczny ma prawo do zmiany zasad lub odwołania spacerów przez dynamiczną sytuację związaną z zagrożeniem epidemicznym SARS CoV-2.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Xyz

    Szkoda że dzieci szkolne są w tym czasie w szkole ....

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również