Wiadomości z Chorzowa

Mikołajkowy tramwaj przejedzie 6 grudnia przez 9 miast

  • Dodano: 2021-12-04 06:45, aktualizacja: 2021-12-03 21:07

W poniedziałek, 6 grudnia, w trasę wyruszy specjalny tramwaj typu N. Jak zapowiada spółka Tramwaje Śląskie, tego dnia przejedzie przez 9 miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. To nie wszystko, bowiem na każdym przystanku Mikołaj ze Śnieżynką będą rozdawali prezenty.

Mikołajkowy tramwaj

– Z pewnych źródeł wiemy, że w tym roku, po rocznej przerwie, Mikołaj znów na Śląsk i do Zagłębia przyjedzie tramwajem. Tym razem jednak mikołajowy tramwaj nie będzie zabierał pasażerów, lecz Mikołaj spotka się z mieszkańcami na tramwajowych przystankach – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A. 

Rzecznik dodaje też, że Tramwaj z Mikołajem i Śnieżynką odwiedzi 9 miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Jakie to będą miasta?

  • Bytom, 
  • Świętochłowice, 
  • Chorzów, 
  • Katowice
  • Sosnowiec, 
  • Będzin, 
  • Dąbrowę Górniczą, 
  • Ruda Śląska,
  • Zabrze.

Rozkład jazdy mikołajkowego tramwaju

Bytom Stroszek Zajezdnia 12:28
Bytom pl. Sikorskiego 12:51
Bytom Łagiewniki Targowisko 13:02
Świętochłowice Osiedla Skałka 13:09
Świętochłowice Mijanka 13:17
Chorzów Rynek 13:27
Dąb Silesia City Center 13:42
Katowice Rynek 13:51
Katowice Dworzec PKP 13:53
Katowice pl. Wolności 13:54
Katowice Zawodzie Centrum Przesiadkowe 14:09
Sosnowiec Dworzec PKP 14:29
Sosnowiec Pogoń Akademiki 14:39
Będzin Zamek 14:49
Dąbrowa Górnicza Centrum 15:01
Dąbrowa Górnicza Reden I 15:04
Dąbrowa Górnicza Reden II 15:07
Dąbrowa Górnicza Centrum 15:10
Będzin Zamek 15:22
Sosnowiec Pogoń Akademiki 15:33
Sosnowiec Dworzec PKP 15:43
Katowice Zawodzie Zajezdnia 16:06
Katowice Zawodzie Zajezdnia 16:31
Katowice Dworzec PKP 16:45
Katowice pl. Wolności 16:46
Katowice Załęże Dwór 16:55
Chorzów Batory Dworzec PKP 17:06
Świętochłowice Mijanka 17:11
Ruda Śląska Chebzie Pętla 17:44
Ruda Śląska Chebzie Pętla 17:53
Ruda Śląska Urząd Skarbowy 17:59
Zabrze pl. Wolności 18:04
Zabrze Zaborze Lompy 18:07
Zabrze pl. Wolności 18:15
Bytom pl. Sikorskiego 19:04
Bytom Stroszek Zajezdnia 19:30

Tramwaj będzie kursować od południa do wieczora. 

– Mikołaj nie zdradził dokładnego rozkładu jazdy, ale udało nam się poznać orientacyjne godziny odwiedzin na niektórych przystankach. Zapraszamy więc do sprawdzenia na naszej stronie internetowej, gdzie można będzie spotkać ten wyjątkowy tramwaj i wypatrywania na przystankach historycznego wagonu typu N, wiozącego Mikołaja i Śnieżynkę – dodaje Andrzej Zowada.

Orientacyjny rozkład jazdy mikołajowego tramwaju znaleźć można na stronie: www.tramwajeslaskie.eu.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Ludek

    A na 3go maja durś rymont i tyla bajtle dostanom !

  • TeTeTka

    To sobie zamów Mikołaja do domu. W czym problem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.