Wiadomości z Chorzowa

​​​​​​​Mistrzostw Świata Sztafet na Stadionie Śląskim!

  • Dodano: 2019-08-29 08:15, aktualizacja: 2019-08-29 08:11

Stadion Śląski będzie gospodarzem Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata Sztafet 1 i 2 maja 2021 roku. Decyzję w tej sprawie podjęło Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych.

Informację tę przekazano podczas konferencji prasowej z udziałem marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego, prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryka Olszewskiego, wiceprezesa zarządu spółki Stadion Śląski Krzysztofa Klimosza oraz Aleksandra Matusińskiego, trenera kadry kobiet w biegu na 400 metrów, trenera AZS-u AWF-u Katowice.

Stadion Śląski gospodarzem Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata Sztafet

Stadion Śląski udowadnia, że jest najlepszym obiektem lekkoatletycznym w Polsce. Dysponujemy najlepszą infrastrukturą, a tysiące kibiców dopingujących gwiazdy światowej lekkoatletyki tworzą wyjątkowy klimat. Mistrzostwa świata sztafet będą znakomitą okazją, by zobaczyć najlepszych biegaczy na żywo, ale także zaszczepić wśród najmłodszych sportową pasję. W tym wspierają nas sportowe ambasadorki Stadionu Śląskiego – Anita Włodarczyk, Justyna Święty-Ersetic i Ewa Swoboda. Będzie to również doskonała okazja do promocji województwa śląskiego, jako regionu który warto odwiedzić – powiedział marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Marszałek podziękował również premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz ministrowi sportu i turystyki Witoldowi Bańce za zaangażowanie w trakcie starań o przyznanie tej prestiżowej imprezy, a także deklarację ze strony ministerstwa o wsparciu w organizacji wydarzenia.  Obydwaj przywołani odnieśli się do sukcesu, jakim bez wątpienia jest organizacja mistrzostw w naszym regionie.

Decyzja o przyznaniu Polsce prawa do organizacji sztafetowych Mistrzostw Świata na Stadionie Śląskim to świetna i radosna wiadomość dla naszego kraju, polskiego sportu i samego Śląska. Jestem przekonany, że za dwa lata Stadion Śląski wypełni się do ostatniego miejsca i ponad 50 tysięcy kibiców poniesie biało-czerwonych sportowców do kolejnych lekkoatletycznych zwycięstw. Tym bardziej, że lekkoatletyka, a zwłaszcza sztafety - zarówno kobiet, jak i mężczyzn - stają się w ostatnich latach wspaniałą wizytówką polskiego sportu i Polski w ogóle. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w tak ważną i skuteczną promocję polskiej lekkoatletyki – skomentował premier Mateusz Morawiecki.

Nieoficjalne mistrzostwa świata w sztafetach to kolejne wielkie wydarzenie sportowe, które zagości na Stadionie Śląskim. Najlepsi lekkoatleci staną do rywalizacji na pięknym funkcjonalnym obiekcie. Jestem przekonany, że czekają nas emocjonujące zawody na najwyższym poziomie. Z całą pewnością to wydarzenie będzie również doskonałą okazją do promocji regionu – ocenił minister Witold Bańka.

Piąta edycja odbywających się co dwa lata zawodów po raz pierwszy zostanie zorganizowana w Europie. Wcześniej najlepszych lekkoatletów świata gościło trzykrotnie Nassau na Bahamach, a w tym roku – Jokohama, która była kontrkandydatem dla chorzowskiego obiektu.

Podczas tegorocznej edycji mistrzostw polska sztafeta pań 4x400 m zdobyła złoty medal. Małgorzata Hołub-Kowalik, Patrycja Wyciszkiewicz, Anna Kiełbasińska i Justyna Święty-Ersetic będą więc bronić złotego medalu podczas imprezy na Stadionie Śląskim. Dotychczas reprezentacja Polski zdobyła na tych mistrzostwach 6 medali, w tym 1 złoty, 4 srebrne i 1 brązowy.

MŚ sztafet to zawody organizowane pod egidą IAAF - Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych, a ich pierwsza edycja odbyła się w 2014 roku. Podczas dwóch dni zawodów odbywa się rywalizacja w biegach sztafetowych na tradycyjnych dystansach 4×100 i 4×400 metrów, a na ostatnich mistrzostwach rozgrywano także biegi na dystansach 4×200 m, 4 × 110 m/ppł i 2x2x400 metrów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również