Wiadomości z Chorzowa

Monika Hojnisz-Staręga wywalczyła złoto na mistrzostwach Europy w biatlonie

  • Dodano: 2021-01-27 16:15

Monika Hojnisz-Staręga, biathlonistka, brązowa medalistka mistrzostw świata, reprezentująca AZS AWF Katowice po raz drugi wywalczyła tytuł mistrzyni Europy w biathlonie! Zdobyła złoto w biegu indywidualnym na 15 km odbywającym się w miejscowości Duszniki-Zdrój.


Cieszę się, że wykorzystałam dziś swoją szanse. Cieszę się, ze zrobiłam to tutaj, wśród swoich ludzi i na „naszym” obiekcie Tauron Duszniki Arena –Monika Hojnisz-Staręga podzieliła się dziś dobrymi wiadomościami ze swoimi fanami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Chorzowianka zwyciężyła podczas IBU Open European Championships 2021 - Duszniki-Zdrój. Drugie miejsce zajęła Anastazja Merkuszyna, a trzecia lokata przypadła Larysie Kuklinie. Teraz przed zawodniczkami kolejne starcie, bowiem w dniach 10-21 lutego w słoweńskiej Pokljuce odbędą się mistrzostwa świata.

Przypomnijmy, że Monika Hojnisz-Staręga zdobyła swój pierwszy srebrny medal w 2009 roku, w sztafecie mieszanej, a brązowy wywalczyła w biegu masowym podczas letnich mistrzostw Europy juniorów w Novym Měscie. Z kolei złoty krążek zdobyła w 2011 roku w biegu pościgowym podczas letnich mistrzostw świata juniorów w Novym Měscie. Prawdziwy sukces osiągnęła jednak w 2013 roku, kiedy uhonorowano ją trzema medalami na mistrzostwach Europy w bułgarskim Bansku, w tym jednym złotym w biegu pościgowym. Na koncie ma jeszcze wiele innych nagród i medali.
 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.