Wiadomości z Chorzowa

Morawiecki: wraz z ekspertami intensywnie pracujemy nad narodową strategią szczepień

  • Dodano: 2020-12-07 06:30, aktualizacja: 2020-12-07 10:34

Wszyscy czekamy aż będziemy mogli zaszczepić się przeciwko COVID-19. Wraz z ekspertami intensywnie pracujemy nad narodową strategią szczepień - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze. Podziękował też członkom Rady Medycznej za wsparcie i dzielenie się wiedzą.

W środę Morawiecki poinformował, że rząd zamówił już 45 mln dawek szczepionki na COVID-19, szczepienia mają być darmowe, dobrowolne i dwudawkowe, a prowadzone mają być najpierw wśród pracowników służb medycznych, mieszkańców domów pomocy społecznej, zakładów opiekuńczo-leczniczych, żołnierzy oraz osób starszych, powyżej 65. roku życia.

W niedzielę napisał na Twitterze:

Wszyscy czekamy aż będziemy mogli zaszczepić się przeciwko COVID-19. Wraz z ekspertami intensywnie pracujemy nad narodową strategią szczepień. Bardzo dziękuję członkom Rady Medycznej za kolejne spotkanie, wsparcie i dzielenie się wiedzą. Tylko wspólnie pokonamy koronawirusa - dodał szef rządu.

Rząd w poniedziałek rozpoczyna konsultacje ze środowiskiem medycznym i instytucjami w sprawie programu szczepień przeciw COVID-19, by wskazać kolejne grupy poza pracownikami ochrony zdrowia, służbami mundurowymi i seniorami, które będą szczepione.

Proces szczepienia ma rozpocząć się od rejestracji online lub metodą tradycyjną, zgłoszenia się do punktu szczepień, zaszczepienia oraz zgłoszenie się po 21 dniach na powtórzenie szczepienia.

Szczepionki trafią do Polski w ramach zamówień UE, które zostaną zrealizowane w wyniku kontraktów z producentami takimi jak: Pfizer/BioNTech, CureVac, Sanofi-GSK, Johnson & Johnson oraz AstraZeneca. Mają one zostać rozdzielone między wszystkie kraje członkowskie według kryterium liczby ludności dopiero wówczas, gdy Europejska Agencja Leków zatwierdzi samą szczepionkę.

15 grudnia - jak informował w piątek szef KPRM Michał Dworczyk - ma ruszyć kampania informacyjna i profrekwencyjna dotycząca szczepionki na koronawirusa. 

Komentarze (3)    dodaj »

  • Jopek

    Narodowe gó..o, każdemu po równo.

  • Fifi

    Póki co opracowali narodową strategię obciąganie pedofilom w sutannach.

  • Fanfan

    A nasz ukochany wódz (A.D) na stoku się relaksuje zamiast wspierać i namawiać naród na szczepienie. Ale jemu się to przecież należy! Zdrówka wszystkim życzę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również