Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Mundurowi kontrolują pustostany

  • Dodano: 2016-01-05 07:45, aktualizacja: 2016-01-05 07:39
Spadek temperatury i pogarszające się warunki atmosferyczne powodują, że bezdomni są najbardziej zagrożeni wychłodzeniem organizmu. Dlatego chorzowscy policjanci i strażnicy miejscy kontrolują miejsca, gdzie takie osoby mogą przebywać. Podczas niedzielnej, bardzo mroźnej nocy funkcjonariusze przewieźli do noclegowni dwóch mężczyzn, ratując ich przed zamarznięciem.
 
 
 
Niska temperatura stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia przede wszystkim osób bezdomnych. Dlatego chorzowscy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi kontrolują pustostany, klatki schodowe, piwnice, ogródki działkowe oraz pozostałe miejsca, w których takie osoby mogą przebywać. Informują o adresach noclegowni, a w skrajnie trudnych przypadkach odwożą bezdomnych w bezpieczne miejsce.
 
 
W minioną niedzielę w czasie bardzo mroźnej nocy, w trakcie takich kontroli funkcjonariusze przy Placu Piastowskim i w pustostanie przy ul. Siemianowickiej napotkali dwóch bezdomnych mężczyzn, w wieku 55 i 62 lat. Obaj zostali przewiezieni do noclegowni, co najprawdopodobniej uratowało ich przed zamarznięciem.
 
 
Apelujemy również do Państwa o zwracanie uwagi na przypadkowo spotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze lub niestosownie ubranych do pory zimowej. Zwracajmy szczególną uwagę na dzieci, osoby starsze, bezdomne i będące pod wpływem alkoholu. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze, tel. alarmowe 997 lub112.
 
 
Od listopada funkcjonuje też specjalna infolinia. Pod numerem telefonu 0 800 100 022 można uzyskać informacje o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych. Swoim zasięgiem infolinia obejmuje teren całego województwa śląskiego. Obsługiwana jest przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Funkcjonować będzie przez całą dobę, w każdym dniu tygodnia, aż do końca marca 2016 roku.

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail.

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.