Wiadomości z Chorzowa

Muzyczny Bukiet Róż ponownie zakwitnie w Parku Śląskim

  • Dodano: 2019-06-14 08:00, aktualizacja: 2019-06-14 08:07

Jak co roku, u progu letnich wakacji, do Parku Śląskiego powracają szlachetne dźwięki oraz łagodne brzmienia i nastroje.

Muzyczny Bukiet Róż ponownie w Parku Śląskim

Muzyka klasyczna, przedwojenne szlagiery, nieśmiertelne przeboje operowe, słynne operetki i musicale, a także znane i lubiane piosenki gwiazd polskiej estrady w nowych interpretacjach – oto repertuar, który od lat przyciąga wiernych melomanów oraz przypadkowych spacerowiczów do malowniczego pleneru na łące sąsiadującej z Rosarium i Ogrodem Japońskim.

W ramach tegorocznego cyklu „różanego brzmienia”, Park Śląski zorganizuje dziesięć koncertów, w których przygotowaniu tradycyjnie uczestniczy, sąsiadujący z parkiem i patronujący Bukietowi, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Wojciecha Kilara w Katowicach. W kilku koncertach na parkowej scenie pojawią się zarówno uczniowie, jak i nauczyciele oraz absolwenci tej zasłużonej placówki.

Muzyczny Bukiet Róż 2019 rozkwitać będzie w każdą niedzielę od 16 czerwca do 18 sierpnia, o godzinie 16

Na powitanie wakacji, cykl cotygodniowych koncertów zainaugurują soliści oraz uczniowskie zespoły kameralne. Szczególnie interesująco zapowiada się zaplanowany na 7 lipca koncert zespołu wokalno-instrumentalnego TangoStan. „Piosenki dla niepodległej – od Paderewskiego do Kaczmarskiego” to muzyczny hołd dla artystów – cichych bohaterów, którzy swoją sztuką przynosili uśmiech i wytchnienie w trudnych czasach polskiej drogi do niepodległości.

Odtwarzając ówczesne dzieje polskiej muzyki rozrywkowej, wykonawcy przypomną m.in. Kaprala Szczapę – legendarnego legionowego wesołka i jego żartobliwe opowieści. Przywrócą atmosferę kabaretu Qui Pro Quo, którego artystów zapraszał do Belwederu sam Marszałek Piłsudski, śmiejąc się z ich żartów i skeczy lub słuchając w uniesieniu Hanki Ordonówny. Sięgną też po utwory Jerzego Petersburskiego – kompozytora i żołnierza Armii Generała Andersa.

Jeśli letnia aura okaże przychylność, na łące obok Rosarium znowu pojawią się nie tylko krzesła dla publiczności, ale także rowery, leżaki, dziecięce wózki i kolorowe koce, tak by niedzielne koncerty ponownie przybrały charakter familijno-rekreacyjnych pikników muzycznych. Zapraszamy!

Komentarze (1)    dodaj »

  • Mat

    Unikajcie przebywania w okolicy Stadionu Slaskiego. Jest tam wyższa niż stadion wieża,na której znajduje się duża ilość nadajników telefoni i czort wie co jeszcze. Okoliczni mieszkancy przerazeni plaga smierci w wyniku nowotworow uzyskali w UM Chorzow informacje, ze w obrebie 70m wieza emituje promieniowanie wyzsze niz polska norma okresla jako maksymalne. Info podal naczelnik wydzialu budownictwa w Chorzowie. Ten sam,ktory wydal zgode na jej budowe. Przebywanie w tamtym rejonie jest wiec niebezpieczne dla zdrowia i zycia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również