Wiadomości z Chorzowa

Narada roczna w chorzowskim garnizonie

  • Dodano: 2022-02-21 07:00, aktualizacja: 2022-02-21 07:14

W Komendzie Miejskiej Policji w Chorzowie odbyła się odprawa roczna, podsumowująca pracę miejscowej Policji w 2021 roku. Podczas wideokonferencji zaprezentowano i omówiono wyniki osiągnięte przez chorzowskich policjantów w ubiegłym roku. Szef miejscowych policjantów mł. insp. dr Grzegorz Matuszek zaprezentował i omówił wyniki oraz sukcesy zeszłorocznej pracy podległych policjantów, jednocześnie nakreślając priorytety na nowy rok.

Na koniec Komendant podziękował za służbę i niezwykłe poświęcenie w tym trudnym czasie pandemii

W tym roku podobnie jak w roku ubiegłym, ze względów epidemicznych odprawa podsumowująca rok 2021 w  chorzowskiej komendzie odbyła się zdalnie w gronie ś cisłego kierownictwa z udziałem Prokuratora Rejonowego w Chorzowie Cezarego Golika. Odprawie przewodniczył Komendant Miejski Policji w Chorzowie mł. insp. dr Grzegorz Matuszek wraz ze swoim I Zastępcą nadkom. Grzegorzem Kasprzyk. Komendant omówił osiągnięte wyniki stróżów prawa zwalczających przestępczość gospodarczą i kryminalną, podkreślił również, że zeszły rok był bardzo trudny, bo obarczony dodatkowymi zadaniami związanymi z pandemią. Jednym z zadań nałożonych na naszą formację była konieczność sprawdzania przestrzegania obowiązku kwarantanny i izolacji domowej. Dodatkowo prowadzone były również kontrole w placówkach handlowych i środkach transportu publicznego, pod kątem przestrzegania wprowadzonych obostrzeń sanitarnych. Następnie głos zabrał I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie nadkom. Grzegorz Kasprzyk, który przedstawił sprawozdanie ze stanu bezpieczeństwa na terenie miasta, analizując wyniki pracy mundurowych z prewencji i ruchu drogowego. Komendant wskazał również priorytety na 2022 rok m.in. zwiększenie efektywności wykrywania przestępczości w 7 wybranych kategoriach oraz poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podsumowując odprawę roczną w chorzowskim garnizonie, głos zabrał Komendant Miejski Policji w Chorzowie mł. insp. dr Grzegorz Matuszek, który przypomniał o bardzo dobrej współpracy policji z prokuraturą, sądem, władzami samorządowymi, urzędami oraz wieloma innymi podmiotami, za co serdecznie podziękował. Swoje podziękowania skierował do wszystkich policjantów i pracowników służby cywilnej, którzy wykazali zaangażowanie w służbie, sumiennie wykonywali swoje obowiązki, nieśli pomoc potrzebującym i podejmowali wszelkie działania, które przyczyniły się do tego, aby mieszkańcy Chorzowa czuli się bezpiecznie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również