Wiadomości z Chorzowa

Nastolatkowie znęcali się nad młodszymi dziećmi. Szokujące nagrania z Chorzowa!

 • Dodano: 2023-11-07 09:45, aktualizacja: 2023-11-07 11:42

Wstrząsające nagrania z Chorzowa! Nastolatkowie stosowali przemoc rówieśniczą wobec młodszych kolegów i nagrywali wszystko telefonem komórkowym. Nagrania trafiły do policjantów, którzy namierzyli już wszystkich sprawców i poszkodowanych. Sprawę komentuje prezydent Chorzowa.

Chorzów. Sprawcy znęcali się nad 9 i 10-latkiem!

W mediach społecznościowych opublikowano nagrania z Chorzowa przedstawiające 14-latkę oraz kilka innych nieletnich osób, którzy znęcają się nad młodszymi dziećmi. Na nagraniach widać m.in. jak nastolatka przytrzymuje młodszego od siebie chłopca, obraża go i zmusza do robienia niektórych rzeczy. Chłopiec płacze i prosi, aby go puściła. Szokujące sytuacje miały miejsce w minionym tygodniu na chorzowskim placu zabaw i zostały utrwalone telefonem komórkowym. Jak donoszą internauci, jednym z poszkodowanych był 9-letni chłopiec cierpiący na autyzm.

Jeszcze przed publikacją nagrań w Internecie, zostały one przekazane policjantom przez dyrekcję jednej z chorzowskich szkół i już wtedy rozpoczęto działania w tej sprawie.

– Z tego co nasi policjanci ustalili, na tych nagraniach łącznie pięcioro nastolatków w wieku od 13 do 14 lat się dopuszcza tych czynów. Mamy dwóch poszkodowanych - 9 i 10-latka. Policjanci znają tożsamość wszystkich tych sprawców – powiedział mł. Asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Sprawa najpewniej zakończy się w sądzie rodzinnym. Sprawcy zostali już ustaleni i będą odpowiadać za przestępstwo z art. 191 kodeksu karnego, czyli mówimy tutaj o zmuszaniu poprzez przemoc lub groźby do określonego zachowania. 

Sprawę komentuje prezydent Chorzowa

Do sprawy odniósł się również Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa, którego poruszyły zamieszczone w mediach społecznościowych nagrania. Poinformował, że trwa postępowanie wyjaśniające i że chorzowski Urząd Miasta jest w stałym kontakcie ze szkołami, do których uczęszczają dzieci oraz ich rodzicami. Prezydent prosi też o powstrzymanie się od emocjonalnych wpisów w Internecie, które mogą być krzywdzące dla zaangażowanych w sprawę dzieci.

– Ze swej strony chciałbym zaapelować i prosić Państwa o powstrzymanie się od emocjonalnych wpisów, od internetowego hejtu, linczu i wydawania wyroków.  Nieletnim była ofiara, ale też i ci, którzy się nad nią znęcali. Bądźmy odpowiedzialni, nie podgrzewajmy atmosfery, bo są to jeszcze dzieci, którym poprzez wpisy w internecie możemy zrobić jeszcze większą krzywdę – przekazała Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Komentarze (7)    dodaj »

 • ZB

  Kotala nie ma moralnego prawa do wypowiadania się w tej sprawie. Co robił z niewygodnymi pracownikami ? Przemoc łamanie praw pracowniczych, zastraszanie, wyrzucanie z pracy .Okrutny człowiek

 • ZB wstydu nie masz

  Jako Prezydent Miasta ma prawo do reagowania i reaguje. Jego wypowiedz była bardzo dobra i potrzebna bo tzw. Społeczni kibole znowu pokazali swoje oblicze. Jasno wskazał zło tej sytuacji, a środowisko winne całemu zdarzeniu dalej swoje.

 • Chorzów Batory

  Czy oprawcy to dzieci z Sektora Rodzinnego? Proszę o potwierdzone informacje.

 • INO RUCH

  Więcej pieniędzy na Ruch Chorzów. INO RUCH!!!

 • Szok

  Chorzowska patologia. Prace społeczne im dać, najlepiej w hospicjum...

 • Lechita

  Bezstresowe wychowanie.Szok.Bo jedna z nich to harcerką I katoliczka.

 • chorzowianin

  Brawo Panie Prezydencie za odpowiedzialne podejście do tej bulwersującej sprawy. Oczywiście rozumiem kto w całym zdarzeniu jest ofiarą, jak również to, że sprawcy czerpią, czerpali swoje złe nawyki z otoczenia, może domowego, może kibolskiego. Mało kto stara się zrozumieć jakie teksty tam padają i skąd jest ich geneza. Teraz kibice to potępiają, chcą samosądów bo nagranie wyciekło, a ile takich zachowań ma miejsce? Szkoły nie są od wychowywania dzieci. Gdzie byli rodzice. Uważam, że stadionowe „wychowanie” niczego dobrego nie przyniesie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również