Wiadomości z Chorzowa

Nie będzie monitoringu w rejonie Amelungu

 • Dodano: 2019-12-29 08:00, aktualizacja: 2019-12-28 20:12

W rejonie Amelungu dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń – twierdzi miejski radny, Bartłomiej Czaja i wnioskuje o objęcie tego terenu systemem monitoringu. Jednak według policji jest tam niewiele interwencji i kamery nie są potrzebne. 

W sprawie bezpieczeństwa w rejonie Parku Amelung i objęcia tego terenu systemem monitoringu miejskiego, radny Bartłomiej Czaja po raz pierwszy interweniował w marcu tego roku. 

- W związku z pozyskanymi informacjami na temat zagrożeń, niebezpiecznych zdarzeń w okolicach lasku oraz nagannych zachowań w Parku Amelungu w Chorzowie w godzinach nocnych w ramach rozbudowy monitoringu w naszym mieście proszę o założenie monitoringu na tym terenie – czytamy w interpelacji radnego.

Władze miasta obiecały wtedy, że te sugestie zostaną wzięte pod uwagę podczas planowania prac związanych z przeniesieniem punktów kamerowych znajdujących się w innych rejonach miasta. 

W rejonie Amelungu jest niewiele policyjnych interwencji

Posiedzenie zespołu ds. budowy miejskiego systemu monitoringu wizyjnego odbyło się pod koniec ubiegłego miesiąca. Omawiano na mim m.in. sprawę bezpieczeństwa w rejonie Amelungu, a na spotkaniu obecnie byli funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. Policjanci na podstawie analiz miejsc szczególnie niebezpiecznych na terenie miasta, a także wpływających zgłoszeń, przedstawili wykaz miejsc, które należy objąć systemem monitoringu. Nie ma wśród nich Amelungu. 

- Przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w mieście stwierdzili, że z uwagi na niewielką ilość odnotowanych w rejonie Parku Amelung interwencji, brak jest na chwilę obecną podstaw do zamontowania w tym miejscu kamer monitoringu wizyjnego – twierdzi Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Wiceprezydent Chorzowa dodaje, że zwrócono się do Policji i Straży Miejskiej o zwiększenie liczby patroli w rejonie Amelungu, zwłaszcza w godzinach wieczornych. 

Zobacz także

Komentarze (15)    dodaj komentarz »

 • Pawel

  Pierwszy dzień po obostrzeniach wyjście na amelung woda mętna śmierdząca ktoś do stawu puścił szambo ciekawe czy o tym wie wydział ochrony srodowiska

 • NIE

  Miasto woli wybudować stadion kibolskiej bandzie zamiast zapewnić bezpieczeństwo tym pracującym i płacącym podatki.

 • Misiek

  Jak zawsze w Polsce, musi najpierw dojść do tragedii żeby była jakaś podstawa zamontowania czegokolwiek!

 • chorzowsky

  Czy kamery zapobiegną tragedii? Mam wątpliwości.

 • Wanda

  Komedia. Niech się zajmą tą patologia bez szkoły. Pudlerska, Piotra, Pawła, Świdra, 11 Listopada wita. Tylko że tam policja nie pójdzie. Boją się dostać w ryj.

 • Ela

  Tak, monitoringu Kotala nie zapewni ale za to obiecał kibolskiej patrologii stadion z barem.

 • Gość

  Niech lepiej puszczą patrole na 11 listopada tam w biały dzień okradają sklepy w mięsnym na rogu koło Zabki sprzedawczyni była w ostatnim czasie wielokrotnie zastraszan i byla proba kradziezy ale na szczęście nic się nie stało ale policja ma to w [...]ie chodzą w trójkę i sobie smieszkuja zamiast ogarnąć co się dzieje do okola a babeczka dostanie zawału w końcu w sklepie

 • chorzowsky

  Czy były jakieś doniesienia na policję?

 • Lola

  A dlaczego sprzedawczyni nic nie naglasnia w tej sprawie? Co ty jej adwokat?!

 • Goscc

  Ta policja w ogóle niech siedzi na [...]ie..! Na 11 listopada na rogu w mięsnym pani sprzedawczyni sama a w biały dzień chcieli ja okrac chyba z 3 razy w ciągu jednego dnia gdzie są jakie kolwiek patrole policji ? ta sytuacja się powtórzyła kilka razy ... osobiście widziałam jak koło.okna przechodził mi 3 osobowy patrol i zamiast rozglądać się czy coś się nie dzieje to sobie smieszkowali jeszcze mi pod oknami żałosne.

 • chorzowsky

  To chyba jedno z najbardziej spokojnych miejsc w Chorzowie. Ten radny chyba z domu nie wychodzi.

 • Hiu

  Zamiast kamer postawcie toaletę

 • Mieszkaniec

  O właśnie - toaleta

 • genk

  toaleta,ale z kamerą hahahahah

 • He he

  A w srodku ukryty policjant

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.