Wiadomości z Chorzowa

Nie kupuj, adoptuj! Piłkarze Ruchu Chorzów promują adopcję zwierząt ze schroniska

 • Dodano: 2021-10-21 07:30, aktualizacja: 2021-10-21 07:01

Na stadionie Ruchu Chorzów przy Cichej 6 pojawili się wyjątkowi goście – pieski ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie. Zawodnicy „Niebieskich” w ramach akcji „Chorzowskie psy” chcą zachęcić kibiców do adopcji zwierzaków ze schroniska i podarowania im nowego domu.

Wbiegły na czterech łapach

W zeszły czwartek, 14 października, piłkarze Ruchu Chorzów gościli przy Cichej 6 wolontariuszy ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt wraz z czworonogami. Podczas tej wyjątkowej wizyty stworzono materiały wideo oraz fotografie, które mają na celu promować adopcję zwierząt ze schroniska. 

To nie koniec wsparcia dla schroniska! Podczas sobotniego meczu zawodnicy „Niebieskich” wybiegli na murawę w specjalnie przygotowanych koszulkach, promujących adopcję. Koszulki podpisane przez zawodników trafiły na aukcję na Allegro – cały dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na chorzowskie schronisko. Oprócz tego, tradycyjnie, na parkingu przy Cichej 6 na kibiców czekali wolontariusze, którzy już po raz ostatni zbierali datki na działalność schroniska. 

Już niebawem do sprzedaży trafią wyjątkowe kalendarze na 2022 rok – ponownie cały zysk zostanie przekazany na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt.

Kampania „Chorzowskie Psy”

Od kilku miesięcy klub Ruch Chorzów prowadzi akcję na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt pod nazwą „Chorzowskie Psy”. Przed każdym meczem „Niebieskich”, wolontariusze zbierali datki na schronisko – w ramach różnych zbiórek, przeprowadzonych w ciągu ostatnich kilku miesięcy zebrano około 4 tysiące złotych. Kwota ta pozwoli chociaż częściowo zaspokoić potrzeby zwierząt przebywających w schronisku. Zawodnicy Ruchu Chorzów mają nadzieję, że dzięki akcji więcej osób zdecyduje się na adopcję czworonoga, a nie kupno z hodowli – nadal wiele psów i kotów czeka na prawdziwy dom.

 
 

Komentarze (5)    dodaj »

 • sznita s tustym

  jo sie yno pytom,majom te fusbalery psa w doma, jak niy to niych sie weznom ze schroniska

 • Monia

  Nie chcesz nie bieresz proste, ale moze ktos bydzie chcioł po to tako akcja ale Widza ze nie nie wiela rozumisz.

 • No

  Bo ludzie som take gupie i bez tych synkow to niy wiedzom że do sie psa abo kota wziońć z azyla !

 • Wanda

  Nie wiem jak musisz być głupi by degeneracki kibol musiał ci mówić co masz robić.

 • Ernest

  Nie dziw się. To stary zgrzybiały dziadek który siedzi całymi dniami i wypisuje bzdury. By choć trochę mądrości w tym było. Niestety mądrość w tej grupie jest towarem deficytowym. Często padają z ust tego człowieka zabawniejsze teksty na tym forum.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również