Wiadomości z Chorzowa

(Nie)pełnosprawni Stolarze zmontowali "ptasie familoki" dla Chorzowa

  • Dodano: 2021-09-07 09:45

W zeszłorocznym budżecie obywatelskim Chorzowa ten pomysł nie miał sobie równych.

"Ptasie familoki" zdeklasowały rywali i w 2021 roku trafiły do realizacji. Domki dla jerzyków ręcznie wykonali stolarze z Ośrodka Terapii Stowarzyszenie SPES.

Zwycięskim wnioskiem Budżetu Obywatelskiego 2020 w kategorii "projekty zielone" był pomysł powstania 200 skrzynek - domków dla jerzyków. To ptaki bardzo mile widziane tam, gdzie mieszkają ludzie, ponieważ jerzyki zjadają komary.

Miejski Dom Kultury Batory ogłosił przetarg na wykonanie domków dla ptaków. Postępowanie wygrali uczestnicy Ośrodka Terapii SPES z Katowic - stolarze z niepełnosprawnościami. Skrzynki wykonali ręcznie w ośrodku.

Twórcy ptasich domów zarobili 16 tys. zł. Nie ukrywają, że to dla nich ogromna satysfakcja wygrać w przetargu z komercyjnymi firmami - tłumaczy Monika Pinkowska, koordynatorka medialna Stowarzyszenia SPES.

Produkcja skrzynek dla ptaków to dla stolarzy forma pracy i rehabilitacji. W ten sposób od kilku lat szlifują swoje umiejętności zawodowe. Wśród stałych klientów są m.in. Lasy Państwowe czy firmy budowlane, które podczas ocieplania budynków muszą zadbać o sztuczne miejsca rozrodcze np. dla jerzyków.

Aktualnie wybierane są budynki, na których niebawem pojawią się ptasie familoki

Komentarze (2)    dodaj »

  • Artur

    Super

  • Es

    Takie działania pierwsza klasa. Byle dalej tym ludziom zajęcia znajdować.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również