Wiadomości z Chorzowa

Nietypowa kolizja pod wiaduktem na ul. Legnickiej w Chorzowie

 • Dodano: 2020-06-17 06:45, aktualizacja: 2020-06-17 07:00

Na ul. Legnickiej doszło do nietypowej i groźnej kolizji drogowej, która doprowadziła do czasowego zamknięcia przejazdu pod wiaduktem kolejowym.

Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń

W poniedziałek około godziny 18:20 na ul. Legnickiej w Chorzowie doszło do nietypowej kolizji drogowej. Kierujący samochodem marki Peugeot nie dostosował odpowiedniej prędkości do panujących warunków drogowych, co doprowadziło do wymuszenia pierwszeństwa przejazdu, a w konsekwencji do zderzenia z innym prawidłowo jadącym samochodem osobowym marki Ford. Sytuacja była o tyle nietypowa, że wydarzyła się pod wąskim wiaduktem kolejowym, gdzie infrastruktura drogowa pozwala jedynie na ruch wahadłowy pojazdów, a szerokość jezdni jest dostosowana tylko do jednego pojazdu. Siła uderzenia była tak duża, że pojazdy całkowicie zablokowały przejazd pod wiaduktem kolejowym i konieczna była interwencja wyspecjalizowanej jednostki straży pożarnej. Chorzowscy policjanci błyskawicznie zorganizowali objazdy drogowe oraz uczestniczyli w udrażnianiu przejazdu. W wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń, a 21-letni kierowca Peugeota został ukarany mandatem karnym oraz nałożono na niego punkty karne za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Chorzowska drogówka uprzedza, że nawet kolizja, podczas której doszło do rażących naruszeń bezpieczeństwa w komunikacji, może skutkować zatrzymaniem prawa jazdy. Przypominamy, że policjant oprócz przypadków obowiązkowego zatrzymania uprawnień, może w pewnych rażących sytuacjach zatrzymać je fakultatywnie.  

Komentarze (5)    dodaj »

 • Morfeusz

  A no kierowca 21 lat takze niema sie co dziwic.

 • Artur

  Widać że trzeba jechać i cały czas trąbić w tym kraju idiotów

 • Muriel

  W normalnym kraju o wysokiej kulturze takie rzeczy się nie dzieją. Polska to kraj agresywnych idiotów.

 • ZdB

  Niejednokrotnie jadąc od strony południowej ktoś wjeżdżał na pewniaka z przeciwka. A kilka razy wykrzykiwali, że przecież on ma pierwszeństwo!!! Taaa i ja miałem może cofać jak byłem w połowie tunelu zanim on nadjechał.

 • Wojtek

  Wystarczy zrobić tam światła na fotokomórkę i po sprawie. Tam często się cuda dzieją...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również