Wiadomości z Chorzowa

Nocna droga krzyżowa dla mężczyzn już dziś

 • Dodano: 2021-03-19 12:15

W piątek, 19 marca, z Chorzowa do Piekar Śląskich wyruszy nocna droga krzyżowa dla mężczyzn.Mężczyźni ruszą na szlak tuż po mszy świętej, która odbędzie się o godz. 20.00 w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu na Klimzowcu w Chorzowie.

Przypomnijmy, że nocna droga krzyżowa to inicjatywa organizowana przez trzy duszpasterstwa dla mężczyzn w Roku Świętego Józefa: Centralny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego w Katowicach, Franciszkański Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego oraz Franciszkańskie Centrum Młodzieżowo-Powołaniowe "Trzej Towarzysze" w Chorzowie. Jej uczestnicy peregrynować będą z Chorzowa do Piekar Śląskich. 

- Jak św. Józef zabrał Maryję w daleką podróż do Betlejem, panowie będą mogli zabrać pod opiekę panie. Drogę odbędą razem z nimi w ciszy. Słuchać będą specjalnie nagranych rozważań, przygotowanych przez studentów, młodych narzeczonych, mężów, ojców rodzin i ojców duchownych. Przy każdej stacji będą modlić się wówczas we dwoje, a przed obrazem Matki Bożej w Piekarach Śląskich zakończą pielgrzymowanie modlitwą zawierzenia – informują organizatorzy.

Rozpoczynają się też rekolekcje wielkopostne

Z kolei od jutra w chorzowskiej parafii rozpoczynają się wielkopostne rekolekcje. Jak informują przedstawiciele parafii św. Franciszka z Asyżu, rekolekcjonistą będzie o. Norbert Kubica z Katowic-Panewnik.

Plan rekolekcji wielkopostnych 2021 w Chorzowie-Klimzowcu:

 • Sobota 20.03

17.30 Nabożeństwo różańcowe w intencji Parafian
18.00 Msza św. z nauką ogólną

 • Niedziela 21.03

Msze św. z nauką ogólną o godzinie: 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 14.00, 17.00. 
O 16.15 Gorzkie żale.

 • Poniedziałek 22.03

8.00 i 18.00 Msza św. z nauką ogólną
19.00 Nauka stanowa dla mężczyzn i młodzieńców

 • Wtorek 23.03

8.00 i 18.00 Msza św. z nauką ogólną
19.00 Nauka stanowa dla kobiet i dziewcząt

 • Środa 24.03

8.00 i 18.00 Msza św. z nauką ogólną

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Franca

  A skretyniali dewoci minusują logiczne komentarze :) mam nadzieję że wirus przetrzebi to towarzystwo :)))

 • Marjanna

  To bydzie nielegalne zgromadzenie. Mom nadzieja ze zodyn chop nie pojdzie bo świencono woda nie uchroni przed covidem. A potyn wrzost zachorowan

 • ***** ***

  Ci katole są walnięci, wszystko pozamykane, masa chorych a ci idioci organizują taką imprezę, na takie działanie jest zdaje się paragraf?

 • zatroskany obyfawel

  Najgorszy typ człowieka, zniewolony warchoł który siedzi w piwnicy i narzeka że inni chodzą po ulicy. Ty jesteś tym polaczkiem, który w piekle siedzi w tym kotle i ciągnie za nogę z powrotem tych co próbują wyjść z kotła.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.