Wiadomości z Chorzowa

Nowa metoda działania oszustów. Działają teraz "na koronawirusa"

  • Dodano: 2022-01-24 11:15

Oszuści znaleźli sobie inną metodę. Tym razem wykorzystują legendę „na koronawirusa”.

Dzwonią głównie do starszych osób, podając się za członka rodziny, który zachorował na Covid i jest w bardzo złym stanie. Po chwili do rozmowy wkracza rzekomy lekarz, który potwierdza całą sytuację, wskazując na pilną potrzebę wdrożenia terapii ratującej życie.
 

Informując o konieczności poniesienia sporych nakładów finansowych próbują wyłudzić pieniądze żerując na dobrym sercu rozmówcy i jego strachu o życie swoich najbliższych. Chcąc wymusić szybką reakcję wywierają słowną presję na starszych osobach. By osiągnąć swój cel potrafią płakać do słuchawki czy wręcz krzyczeć na rozmówcę, który nie chce przekazać im pieniędzy.


Pamiętajmy, że żaden pacjent chory na Covid-19 nie musi płacić za swoje leczenie. Zarówno diagnostyka, pobyt w szpitalu, jak i podawane leki są darmowe. Jeśli dzwoni do nas osoba, która próbuje wmówić nam, że musimy zapłacić za leczenie najbliższych, powinniśmy jak najszybciej przerwać połączenie i zadzwonić pod numer 112, by poinformować o próbie oszustwa – czytamy na stronie policji.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Bartłomiej Wesołowski

    Szczególnie popularna metoda nazywa się na "brak maseczki". Bandziory ubierają policyjne mundury wchodzą do galerii handlowych i wymuszają od ludzi nielegalne mandaty poprzez zastraszanie typowe dla tej formacji. Ponoć współpracują z nie którymi galeriami i dla lepszego wyszukiwania ofiar korzystają z monitoringu tych galerii. Może policja zajmie się w końcu tymi przestępcami?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również