Wiadomości z Chorzowa

Nowa pracownia tomografii komputerowej w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie

  • Dodano: 2022-05-10 07:30, aktualizacja: 2022-05-10 07:40

Dobre wiadomości dla pacjentów – w chorzowskim ZSM pojawiła się nowa pracownia tomografii komputerowej. Chorzy mogą się w niej diagnozować już od 9 maja.

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie zyskał nowoczesny sprzęt do przeprowadzania tomografii komputowej. Dodatkowo odświeżona rejestracja, dyżurka lekarzy po remoncie, nowy pokój zabiegowy i socjalny, a także łazienki – nowa pracownia tomografii komputerowej zaprasza pacjentów do diagnostyki.

Działająca od kilkunastu lat w ZSM Chorzów pracownia tomografii komputerowej wymagała od dawna odświeżenia i w ciągu ostatnich miesięcy przeszła pełną modernizację. Nowy aparat do przeprowadzania tomografii komputerowej posiadania funkcje dedykowane badaniom pod kątem kardiologii, neurologii, onkologii i pacjentom w trakcie przebiegu infekcji COVID-19, a także osobom potrzebującym badania już po przejściu tej choroby.

Nowa pracownika tomografii komputerowej w ZSM w Chorzowie

Nowy sprzęt do TK pozwala na dokonanie precyzyjnej diagnozy, dzięki czemu skraca pobyt w szpitalu oraz okres diagnostyczno-terapeutyczny. Przyspiesza też wdrożenie leczenia lub umożliwia wcześniejsze przeprowadzenie zabiegu operacyjnego – cieszy się dr n. med. Katarzyna Lipka, kierownik Zakładu Radiologii, Diagnostyki Obrazowej i Medycyny Nuklearnej w ZSM w Chorzowie.

Nowa aparatura umożliwia m.in. wysokiej klasy diagnostykę chorób serca, neurologiczną pod kątem udarów mózgu, a także jest przystosowana do osób z dużą otyłością, co nie jest częste w przypadku tomografów komputerowych.

Stary aparat ponad 10-letni nie spełniał już naszych oczekiwań, jak każdy sprzęt się starzeje, więc trzeba było kupić nowy. Środki własne na zakup tego aparatu to 4,5 mln złotych, z tego 360 tysięcy złotych Urząd Miasta przekazał jako dotację celową – wyjaśniał podczas otwarcia nowej pracowni dyrektor ZSM, Jerzy Szafranowicz.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również