Wiadomości z Chorzowa

Nowa-stara radna w chorzowskiej Radzie Miasta. To Grażyna Kosińska-Jokel

  • Dodano: 2021-06-25 06:15, aktualizacja: 2021-06-24 22:47

W składzie chorzowskiej Rady Miasta pojawiła się nowa osoba. Ślubowanie złożyła podczas ostatniej sesji RM, w czwartek, 24 czerwca. Zastąpi zmarłego niedawno Lecha Motykę.

Przypomnijmy, że Lech Motyka, chorzowski radny i wieloletni dyrektor Planetarium Śląskiego zmarł 15 maja, po wielu tygodniach walki z koronawirusem. W związku z jego śmiercią w RM pojawił się wakat w okręgu wyborczym nr 4. Konieczne stało się zatem uzupełnienie składu Rady Miasta oraz wprowadzenie zmian w składach osobowych stałych komisji Rady Miasta Chorzów.

- Kolejnym na liście kandydatem do objęcia mandatu po śp. Lechu MOTYCE jest kandydatka z listy nr 4 - KKW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska - Pani Grażyna KOSIŃSKA - JOKEL, która uzyskała kolejno największą liczbę głosów i nie utraciła prawa wybieralności oraz nie zrzekła się pierwszeństwa do objęcia mandatu – czytamy w uzasadnieniu uchwały dotyczącej zmiany w składach osobowych komisji stałych RM.

Radna Grażyna Kosińska-Jokel wyraziła zgodę na wzięcie udziału w pracach Komisji Edukacji oraz Komisji Rodziny i Pomocy Społecznej Rady Miasta Chorzów. Radna posiada już doświadczenie w pracy w samorządzie. Sprawowała już mandat w poprzedniej kadencji.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj »

  • JP3

    Głódź nie kandydował??

  • Jolka

    Czy to była dyrektorka nieistniejącej sp 30 ?

  • Mg

    Tak

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.