Wiadomości z Chorzowa

Nowego stadionu Ruchu Chorzów na razie nie będzie. Kibice chcą odwołania prezydenta Kotali

 • Dodano: 2019-10-16 13:45, aktualizacja: 2019-10-17 09:45

Ruch Chorzów w najbliższych latach nie doczeka się nowego stadionu – takie wnioski można wyciągnąć po dzisiejszej konferencji prezydenta Chorzowa, Andrzeja Kotali. Kibice Niebieskich tracą cierpliwość i zapowiedzieli organizację referendum w sprawie odwołania prezydenta Kotali.

Władz Chorzowa nie stać na budowę nowego stadionu Ruchu?

Budowa nowego stadionu Niebieskich miała się rozpocząć jeszcze w tym roku. Prezydent Andrzej Kotala podkreślił dziś, że miasta na razie nie stać na taką inwestycję, bo znacznie spadną wpływy do budżetu i zarazem wzrosną wydatki.

- Po ostatnich zmianach ustawowych wpływy do budżetu miast będą mniejsze o około 20-25 mln złotych, a dodatkowo musimy znaleźć pieniądze na podwyżki płacy minimalnej i cen energii. Mamy problem z uzyskaniem finansowania na budowę całości obiektu. Nie ma możliwości, żebyśmy w tej sytuacji budowali obiekt tak jak było wcześniej planowane – tłumaczył prezydent Kotala.

Prezydent dodał, że miasto nie rezygnuje z budowy stadionu. Inwestycja ruszy w ograniczonym zakresie, tak by nie utracić pozwolenia na budowę, które jest ważne do lutego przyszłego roku. W planach jest na razie tylko rozbudowa budynku przy boisku treningowym, tak by wyprowadzić klub  spod krytej trybuny. Poprawiona ma być także infrastruktura szkoleniowa dla dzieci i młodzieży. Z myślą o nich powstanie nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz budynek socjalny. 

Decyzja o budowie nowego stadionu Ruchu Chorzów najwcześniej w połowie przyszłego roku

O tym czy budowa nowego stadionu Ruchu Chorzów w ogóle ruszy przekonamy się najwcześniej w połowie przyszłego roku, bo wtedy będą znane dokładne wpływy do budżetu w nowej sytuacji prawnej. Dziś, jak określił to prezydent Kotala, byłoby to „wróżenie z fusów”. Włodarz Chorzowa poinformował również o prośbie wysłanej do premiera Mateusza Morawieckiego. 

- Nie siedzimy z założonymi rękoma i jeszcze przed wyborami wystosowaliśmy list, w którym zwracamy się do premiera o wsparcie finansowe dla miasta w wysokości 100 mln złotych na budowę stadionu. Na razie nie mamy odpowiedzi, ale mam nadzieję, że tak jak to było w przypadku innych obiektów ministerstwo sportu pochyli się nad naszą prośbą i jakieś środki przeznaczy na ten cel – powiedział prezydent Chorzowa.

Kredytu na budowę stadionu odmówił już Europejski Bank Inwestycyjny, a to byłby najtańszy sposób na sfinansowanie tej inwestycji. 

Kibice Niebieskich zapowiedzieli referendum w sprawie odwołania prezydenta Kotali

Kibice Niebieskich stracili już cierpliwość, bo – jak podkreślają – nowy stadion jest obiecywany już od dziewięciu lat, a rozpoczęcie budowy jest ciągle odwlekane.

- Będziemy dążyć do tego, żeby prezydenta Kotalę odsunąć ze stanowiska w drodze referendum. Jesteśmy zdeterminowani, nie będziemy go już więcej słuchali, bo nie ma nic ciekawego do powiedzenia na temat stadionu – mówił dziś Szymon Michałek, jeden z liderów kibiców Ruchu Chorzów.

Szymon Michałek dodał, że nie wierzy, by za rządów prezydenta Kotali w Chorzowie powstał nowy stadion Ruchu Chorzów.


 

Komentarze (19)    dodaj »

 • dowidzniaz

  a ja chce samochód aston martin za 15mln to gdzie te dzieci maja się bawić przy śmietniku a parki najlepiej zlikwidować i zbudować osiedle myślisz w ogóle logicznie a samochody niech parkują na środku ulicy

 • Bercik

  A jo chca w kożdym mieszkaniu komunalnym łazienka, centralne ogrzewanie, windy powyżej drugiego sztoka i zamiast parkingów place zabaw i parki!!!

 • Działa

  Bardzo dobrze, nie grają to i stadionu nie ma sensu budować.

 • Jaro

  Wywalić z Chorzowa wdzystkich nieroboli co żyją na garnuszku z miasta dać mieszkania tym co pracują a nie mają gdzie mieszkać to zaraz budżet miasta wzrośnie a tak w ogóle to za czasów Kotali w Chorzowie nie powstała chyba żadna firma produkcyjna jak już to narazie likwidują takie jak huta Batory Kościuszko też nie lepiej stoi tak więc skąd miasto mo mieć kasa

 • hkss

  Jestem za referendum, ale w sprawie budowy stadionu!

 • chorzowianin

  Właśnie - zrobić referendum i wszystko będzie jasne.

 • Chorzowianin od pokoleń

  Pana prezydenta Kotalę powinno się na taczce wywieź !!! Stadion Ruchu Chorzów miał już powstać od dawna, cała Polska ma nowe stadiony, przypomnę tym co chwalą prezydenta Kotalę, że Ruch Chorzów, to jest Legenda i według klasyfikacji medalowej nadal najbardziej utytuowany Klub w Polsce, wizytówka tego miasta, bez nowego stadionu Ruch Chorzów nie pozyska bagatszego sponsora nie będzie się liczył w Polsce. Chorzowianie nie widzicie tego, że w Chorzowie jest wszystko likwidowane? Nie ma kina, ( dawniej było i 6, Kąpieliska Fala, Kocyndra, itd. Najlepiej niech Kotala jeszcze Park Śląski wytnie i zlikwiduje, potem Legendie, i zaorać te miasto masakra. A komentujacy tutaj bedą czas wolny spędzać, przed TV i internetem.... Prezydent ma 2 domy, (jeden wart 1,5mln zł, drugi coś koło 0,5 mln, do tego 2 mieszkania własnosciowe, 0,5 mln.zł.w gotówce,). I wiekszość urzedników robi to samo. Urzędnicy się bogacą, kradną itd. Ruch Chorzów ma normalnych kibiców w calej Polsce, a także za granicą, i nie tylko patologicznych, a komntujący to chyba przyjezdni są, a nie Chorzowianie.

 • Dobrawa

  Mieszko 1 to też legenda a zamku dla niego sie nie buduje. Niech pozostanie w pamieci jak i ruch.

 • Big. Muzzy

  Chciałbym wiedzieć ile pieniędzy miasto (czyli mieszkańcy) wpompowało w "niebieskich" - wszelkie długi, infrastruktura i inne zobowiązania. Tak dla jasności.

 • Michalina

  Proponuję referendum w sprawie budowy stadionu!

 • Zdrowy rozsądek

  Jezeli kibice, a w szczególności Szymonek nie rozumie na czym polegają finanse miasta i jakie zmiamy wprowadził nasz cudowny rząd to niech się niewypowiada. Są pewne zadania własne gminy, które są najważniejsze, a dopiero potem igrzyska na stadionie. Szymonek jest chyba odgórnie sterowany. Tak to wygląda.

 • i już

  nasz cudowny rząd wprowadza zmiany dopiero teraz a Pan Prezydent stadion buduje od 10 lat. Zawsze bardzo aktywnie przed wyborami. Miasta nigdy nie było stać na budowę stadionu. To były tylko czcze obietnice. A teraz jaki to rząd jest zły. A miasto co: cena wody jedna z najwyższych w kraju, zdewastowana ul. 3 Maja, Centrum przesiadkowe które jest niewypałem itd, itp

 • Mieszkaniec

  Kibice?? Raczej ta bezzębna patologia!!

 • Joo

  A mieszkańcy chcą zdelegalizowania klubu.

 • Ginter

  To pierwsza od dłuższego czasu prawidłowa decyzja prezydenta.

 • wanda

  Dodaj - w tej sprawie.

 • ero

  miasto się rozwija tylko z inwestycji jak nie to by było wielkie g ówno

 • TLS handshake

  kibice chcą :D dobre.

 • dudek

  po co komuś ruch nie potrafią grać

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również