Wiadomości z Chorzowa

Nowi, mali mieszkańcy ZOO - zobaczcie zdjęcia!

  • Dodano: 2019-08-05 12:30

W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym powiększyła się rodzina kangurów. To kolejna odsłona baby boomu, który trwa w chorzowskim zoo.

- Pewnie się już domyśliliście, że w naszym zoo urodził się kolejny kangurek. Przedstawiamy Wam trzeciego potomka naszej pary kangurów rudych, które zamieszkały u nas w 2016 roku - możemy przeczytać na fan page'u ZOO.

Starsze rodzeństwo malucha wychylającego się z matczynej torby wyjechało już w świat. W ubiegłym roku do ZOO SAFARI w Borysewie trafił samiec urodzony w 2017 roku, zaś w czerwcu do Rīgas Zoodārzs/Riga Zoo przewieziona została samica urodzona przed rokiem.

To jednak niejedyny maluch, który pojawił się ostatnio w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Struś afrykański, wykluty w połowie czerwca rośnie jak na drożdżach.

- Struś rośnie jak na drożdżach i dzielnie podąża za ojcem. Nie będziecie mieli kłopotów z dojrzeniem go na wybiegu - mówią przedstawiciele ZOO.

Bystre oko będzie za to potrzebne przy wolierze czapli i żurawi stepowych. Uważni obserwatorzy dostrzegą jednak dwie małe czapelki nadobne w gnieździe.

Na tym jednak nie koniec. W czerwcu stado lemurów katta powiększyło się o dwa maluchy!

Młodszy z nich wciąż jeszcze kurczowo trzyma się brzucha swojej mamy, ale starszy zaczyna już dokazywać. A jeśli nawet potrzebuje maminego ciepła, to przytula się raczej do jej pleców. Nie wiemy jeszcze, czy to dziewczyny czy chłopaki, ale już nas oczarowały! - mówią przedstawiciele ZOO.

Lemury katta to zwierzęta zagrożone wyginięciem. W środowisku naturalnym zagraża im m.in. kurczenie się powierzchni lasów przekształcanych na pastwiska i plantacje, polowania dla mięsa oraz kłusownictwo - głównie chwytanie żywych osobników na handel. Ogromna popularność lemurów zapoczątkowana filmem Madagaskar niestety spotęgowała to zjawisko.

Jak podobają się Wam maluchy?

Galeria zdjęć

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.