Wiadomości z Chorzowa

W Śląskim ZOO zamieszkał nowy lokator - poznajcie Tsavo, otocjona wielkouchego

  • Dodano: 2019-07-22 11:45

W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym zamieszkał nowy lokator - Tsavo, bo takie imię nosi nowy zwierzak, to otocjon wielkouchy, który do Chorzowa przybył z francuskiego Zoo La Boissière du Dore.

Chociaż Tsavo przybył do nas z Francji, to jest przedstawicielem gatunku zamieszkującego Afrykę. Otocjony to drapieżne psowate, które żyjąc na wolności żywią się przede wszystkim żyjącymi pod ziemią owadami, ale także jajami oraz pisklętami ptaków. Imponujące uszy, które u Tsavo mierzą aż 12 centymetrów, pozwalają otocjonom usłyszeć nawet najmniejszy szmer przemieszczających się w ziemi robaków.

Co ciekawe, te sympatyczne z wyglądu, a przypominające lisy z dużymi uszami zwierzęta mają imponujące uzębienie - posiadają od 46 do 50 zębów - najwięcej spośród wszystkich ssaków! Wrażenie może zrobić także prędkość, z jakimi otocjony przeżuwają pokarm - robią nawet 5 ugryzień na sekundę!

Tsavo w chorzowskim Zoo dołączył do samiczki Zuri - wszystko wskazuje na to, że przypadli sobie do gusty, więc być może już niedługo doczekają się potomstwa? Tego im serdecznie życzymy!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.