Wiadomości z Chorzowa

W Śląskim ZOO zamieszkał nowy lokator - poznajcie Tsavo, otocjona wielkouchego

  • Dodano: 2019-07-22 11:45

W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym zamieszkał nowy lokator - Tsavo, bo takie imię nosi nowy zwierzak, to otocjon wielkouchy, który do Chorzowa przybył z francuskiego Zoo La Boissière du Dore.

Chociaż Tsavo przybył do nas z Francji, to jest przedstawicielem gatunku zamieszkującego Afrykę. Otocjony to drapieżne psowate, które żyjąc na wolności żywią się przede wszystkim żyjącymi pod ziemią owadami, ale także jajami oraz pisklętami ptaków. Imponujące uszy, które u Tsavo mierzą aż 12 centymetrów, pozwalają otocjonom usłyszeć nawet najmniejszy szmer przemieszczających się w ziemi robaków.

Co ciekawe, te sympatyczne z wyglądu, a przypominające lisy z dużymi uszami zwierzęta mają imponujące uzębienie - posiadają od 46 do 50 zębów - najwięcej spośród wszystkich ssaków! Wrażenie może zrobić także prędkość, z jakimi otocjony przeżuwają pokarm - robią nawet 5 ugryzień na sekundę!

Tsavo w chorzowskim Zoo dołączył do samiczki Zuri - wszystko wskazuje na to, że przypadli sobie do gusty, więc być może już niedługo doczekają się potomstwa? Tego im serdecznie życzymy!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również