Wiadomości z Chorzowa

Od czwartku nowy etap remontu torowiska na Hajduckiej. Zmiany dla kierowców i pieszych

  • Dodano: 2021-07-27 10:00, aktualizacja: 2021-07-28 09:31

Już 29 lipca rusza nowy etap przebudowy torowiska tramwajowego w ciągu ulicy Hajduckiej. Oznacza to spore zmiany dla kierowców, ale i pieszych. O jakich utrudnieniach mowa?

Zgodnie z informacjami podanymi przez chorzowski Zarząd Ulic i Mostów, już 29 lipca, czyli w najbliższy czwartek w południe rozpocznie się kolejny etap prac modernizacji i przebudowy torowiska tramwajowego na ulicy Hajduckiej w Chorzowie. Tym razem, roboty będą dotyczyć skrzyżowania ulic Hajduckiej i Dąbrowskiego.

Przez wprowadzone prace wyłączona z ruchu pojazdów będzie część tarczy skrzyżowania przyległa do ulicy Hajduckiej, czyli odcinka z kierunku ul. Powstańców.

Co to oznacza dla kierowców w okolicy?

W ciągu ul. Dąbrowskiego w obrębie skrzyżowania z ul. Hajducką będzie obowiązywać wahadłowy ruch pojazdów, a dojazd do posesji nr 4-13 przy ul. Hajduckiej będzie odbywać się z kierunku ul. Powstańców przez ul. Omańkowską lub Hankego oraz ul. Drzymały.

W ciągu ul. Hajduckiej na odcinku między ulicami Powstańców i Dąbrowskiego zostanie przywrócony dwukierunkowy ruch pojazdów, ale tymczasowo.

Dojazd do posesji przy ul. Hajduckiej 15-54 będzie odbywać się bez zmian - wyłącznie z kierunku skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego.

Od 29 lipca nowy etap przebudowy torowiska tramwajowego na Hajduckiej. Zmiany dla kierowców i pieszych

Co istotne, piesi również odczują zmiany związane z przebudową torowiska tramwajowego.

Chodnik przyległy do jezdni ulicy Dąbrowskiego po stronie parzystej numeracji budynków na odcinku między skrzyżowaniem z ul. Drzymały i rejonem budynku przy ul. Dąbrowskiego 74 zostanie wyłączony z użytkowania. Jego ciągiem możliwe będzie wyłącznie dojście do posesji przyległych do ww. fragmentu chodnika – informuje MZUiM.

Jak zatem poruszać się po okolicy? Będzie można skorzystać z chodnika po przeciwnej stronie jezdni.

Nie zmieni się natomiast kursowanie komunikacji miejskiej. Do kiedy potrwają roboty? Zakończenie tego etapu prac i przywrócenie poprzedniej organizacji ruchu ma nastąpić we wrześniu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.