Wiadomości z Chorzowa

Od czwartku nowy etap remontu torowiska na Hajduckiej. Zmiany dla kierowców i pieszych

  • Dodano: 2021-07-27 10:00, aktualizacja: 2021-07-28 09:31

Już 29 lipca rusza nowy etap przebudowy torowiska tramwajowego w ciągu ulicy Hajduckiej. Oznacza to spore zmiany dla kierowców, ale i pieszych. O jakich utrudnieniach mowa?

Zgodnie z informacjami podanymi przez chorzowski Zarząd Ulic i Mostów, już 29 lipca, czyli w najbliższy czwartek w południe rozpocznie się kolejny etap prac modernizacji i przebudowy torowiska tramwajowego na ulicy Hajduckiej w Chorzowie. Tym razem, roboty będą dotyczyć skrzyżowania ulic Hajduckiej i Dąbrowskiego.

Przez wprowadzone prace wyłączona z ruchu pojazdów będzie część tarczy skrzyżowania przyległa do ulicy Hajduckiej, czyli odcinka z kierunku ul. Powstańców.

Co to oznacza dla kierowców w okolicy?

W ciągu ul. Dąbrowskiego w obrębie skrzyżowania z ul. Hajducką będzie obowiązywać wahadłowy ruch pojazdów, a dojazd do posesji nr 4-13 przy ul. Hajduckiej będzie odbywać się z kierunku ul. Powstańców przez ul. Omańkowską lub Hankego oraz ul. Drzymały.

W ciągu ul. Hajduckiej na odcinku między ulicami Powstańców i Dąbrowskiego zostanie przywrócony dwukierunkowy ruch pojazdów, ale tymczasowo.

Dojazd do posesji przy ul. Hajduckiej 15-54 będzie odbywać się bez zmian - wyłącznie z kierunku skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego.

Od 29 lipca nowy etap przebudowy torowiska tramwajowego na Hajduckiej. Zmiany dla kierowców i pieszych

Co istotne, piesi również odczują zmiany związane z przebudową torowiska tramwajowego.

Chodnik przyległy do jezdni ulicy Dąbrowskiego po stronie parzystej numeracji budynków na odcinku między skrzyżowaniem z ul. Drzymały i rejonem budynku przy ul. Dąbrowskiego 74 zostanie wyłączony z użytkowania. Jego ciągiem możliwe będzie wyłącznie dojście do posesji przyległych do ww. fragmentu chodnika – informuje MZUiM.

Jak zatem poruszać się po okolicy? Będzie można skorzystać z chodnika po przeciwnej stronie jezdni.

Nie zmieni się natomiast kursowanie komunikacji miejskiej. Do kiedy potrwają roboty? Zakończenie tego etapu prac i przywrócenie poprzedniej organizacji ruchu ma nastąpić we wrześniu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również